+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Duże spalanie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Duże spalanie  (Przeczytany 137367 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szymcio405 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 AEX

« Odpowiedz #90 - Sobota, 20.03.2010, 23:31:18 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kotu
mój 1,4 APQ w mieście palił w okolocach 7,5...

Nie ma rzeczy nie możliwych... ;D  Mój brat ma nissana 1.6 i cały czas tkwi w przekonaniu że pali mu nie wiecej jak 6 litrów, ale jak mam gdzieś jechać na jego paliwie to zaraz zmienia zdanie... tym niskim spalaniem jest jak z yeti, wszyscy gadają a nikt nie widział :eye:  ale nie podważam twojego zdania, twierdze tylko że nie ma co panikować a zastanowić się nad swoim stylem jazdy. Jak się chce poszaleć i żeby było tanio to tylko tdi, niemieckie benzyniaki maja to do siebie że potrafią być ekonomiczne, ale jak się zacznie szaleć to się robi wir w baku... moim zdaniem 10 litrów to nie tragedia, wkońcu to nie jest ford ani opel :evil:  Dodam jeszcze że przy tej pojemności no niestety ale trzeba przycisnąć żeby sie to jakoś odpychało więc spalanie rzędu 10/100 jest dla mnie rewelacją ;D  sam bym takie chciał hehe

Pozdro wszystkim :pub:
Zapisane
Panbary Mężczyzna
Radek
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Cordoba SX AEE

« Odpowiedz #91 - Niedziela, 21.03.2010, 15:42:34 - NIEPRZECZYTANA »

Hmm moja przy jeździe 2,5 - 3 tys obrotów pali 9-10 i jest to jej "codzienny" wynik. Nie wiem czy kiedykolwiek osiągnąłbym wynik w okolicach 6 litrów... Silnik oczywiście ten sam co jonek123
Zapisane

Mixer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: GT TDI +

« Odpowiedz #92 - Niedziela, 21.03.2010, 17:27:37 - NIEPRZECZYTANA »

myślę że Jesteś w stanie zejść poniżej 9 litrów spokojnie...zmiana biegów mniej wiecej przy 2,2 obrotów i jeżdzenie po 3-city do 80 i zejdziesz...
Zapisane

Potrzebujesz Mechanika w Trójmieście ? Pisz a Pomogę 
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #93 - Niedziela, 21.03.2010, 23:19:29 - NIEPRZECZYTANA »

szymcio405, lambda sprawdzona?
zdejmij obudowe f. powietrza i zobacz na odpalonym czy regulator cisnienia paliwa nie puszcza
taka blaszka na 3 sruby (tylko czy aex to ma to nie wiem) abu mial :-\
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Panbary Mężczyzna
Radek
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Cordoba SX AEE

« Odpowiedz #94 - Niedziela, 21.03.2010, 23:47:47 - NIEPRZECZYTANA »

Będzie trzeba spróbować. Najczęściej pokonuję odcinki do 10 km po mieście albo Niedźwiednik-Auchan jak gnam do pracy... Poprzedniemu właścicielowi spalała ponoć ok 8l więc mi też powinna. Na razie ciągle poznaję autko, jak się ułoży pod moją nogę to zapewne spalanie zmaleje :)
Zapisane

Mixer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: GT TDI +

« Odpowiedz #95 - Poniedziałek, 22.03.2010, 08:40:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gieerek
Najczęściej pokonuję odcinki do 10 km po mieście albo Niedźwiednik-Auchan jak gnam do pracy...

Ty Gieerek...mówisz Niedzwiednik...hehe...Student pokazałbyś swojego SX'a :D
Zapisane

Potrzebujesz Mechanika w Trójmieście ? Pisz a Pomogę 
Panbary Mężczyzna
Radek
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Cordoba SX AEE

« Odpowiedz #96 - Poniedziałek, 22.03.2010, 11:17:24 - NIEPRZECZYTANA »

Na wiosnę będą fotki :) Student już nie ma SX'a - mam ja :)
Zapisane

szymcio405 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 AEX

« Odpowiedz #97 - Poniedziałek, 22.03.2010, 17:48:09 - NIEPRZECZYTANA »

sonda prawdopodobnie nie działa, ale pewnosci nie mam bo sprawdzalem na zimnym silniku metodą odłączania wtyczki i reakcji żadnej więc rozumiem że trafiona. Do tego tylne prawe koło chamuje do tego stopnia że zimą zawracałem na skrzyżowaniu bez ręcznego :P  (chociarz 100 km na tym zrobiłem normalnie), no i najgorsze na koniec, samochód leje sporo paliwa w tłumik bo pali tylko na 3 gary. Także sondą martwie się najmniej i wydaje mi sie ze przez samą sonde auto może spalić 5 litrów wiecej i to jest raczej max... a tym czasem u mnie jest różnica o sporo większa. Mechanik na odległość powiedział mi że to możę być wina wałka rozrządu, zaworów, niesprawnego wtrysku, uszczelki pod głowicą i jeszcze paru opcji ktorych juz nie pamietam... iskra jest idealna, wiec zaplon odpada... było już nawet podejżenie dziurawego baku :P  na razie jestem na etapie zbierania funduszy a auto czeka pomiar cisnienia w cylindrach, komputer, i wyrok... także nie wymieniam sondy bo to wyjdzie przy okazji podłączenia kompa... Jeżli ciśnienie bedzie zadowalające to można bedzie sie pobawić w jakieś naprawy a jeśli nie to kopne silnik w siedzisko... szczerze mówiąc to już mam nakręcony drugi silnik z golfa stoi u mechaniora... kwestia funduszy... fajnie by bylo gdyby to był tylko wtrysk bo sama listwa to grosze... Dziś wkońcu znalazłem odpowiednio długą rurę żeby odkręcić koło bo chyba king kong je zakręcał... Widze że niektórzy tutaj mają pewną wiedzę na temat tych naszych wozidełek to może podpowiedzą co zrobić z tym nieszczesnym kołem bo co prawda skończyłem 2 lata w technikum mechanicznym ale patrze na ten bęben i nie mam pojęcia co z nim zrobić... :-[  Chodzi mi tylko o to koło bo na reszte to chyba tylko mechanik pomoże :'(

Z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie jak to ruszyć :pub:
Pozdrawiam
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #98 - Poniedziałek, 22.03.2010, 17:56:05 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: szymcio405
Widze że niektórzy tutaj mają pewną wiedzę na temat tych naszych wozidełek to może podpowiedzą co zrobić z tym nieszczesnym kołem
poszukac trzeba :-X
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=6966.0
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=6973.0
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #99 - Czwartek, 25.03.2010, 07:11:17 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: szymcio405
sonda prawdopodobnie nie działa, ale pewnosci nie mam bo sprawdzalem na zimnym silniku metodą odłączania wtyczki i reakcji żadnej więc rozumiem że trafiona. Do tego tylne prawe koło chamuje do tego stopnia że zimą zawracałem na skrzyżowaniu bez ręcznego   (chociarz 100 km na tym zrobiłem normalnie), no i najgorsze na koniec, samochód leje sporo paliwa w tłumik bo pali tylko na 3 gary.
No to proponuje jeszczę spuścić powietrze z kół (powiedzmy tak o 0,5 bar'a) - może wtedy przestaniesz się dziwić dużym spalaniem... Zadbaj o te kilka spraw, które wymieniłeś a już spokojnie ze dwa litry przyoszczędzisz.
Jak wymieniłem okładziny i klocki w Cordobie, to pierwsze 100 km spalanie skoczyło o 1 l - a koła tylko leciutko obcierały.
Ten silnik na prawdę potrafi być ekonomiczny!
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
S09 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: PL
Samochód: Cordoba '99, 1.4

« Odpowiedz #100 - Czwartek, 25.03.2010, 08:51:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mac456x9
Mam pytanie do posiadaczy silnika 1.4 8V 60KM
Jakie najwyższe spalanie zanotowaliście ?
mi przy ekonomicznej jeździe (do 3,5 tys obr, na odcinkach 4-5 km) 1.4 8V 60KM pali 13,7-14 litrów >:(
Zapisane
marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #101 - Czwartek, 25.03.2010, 12:13:15 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mac456x9
Mam pytanie do posiadaczy silnika 1.4 8V 60KM
Jakie najwyższe spalanie zanotowaliście ? (Moj ostatnio wciągnął 11L przy tych mrozach i zstanawiam się czy cos jest nie tak)
~8l/100km przy mrozach rzędu -20C
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
szymcio405 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 AEX

« Odpowiedz #102 - Niedziela, 28.03.2010, 22:11:16 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: marmax3
Zadbaj o te kilka spraw, które wymieniłeś a już spokojnie ze dwa litry przyoszczędzisz

wow no to rewelka, za te 2 litry to bym sie dam pociąć :rotfl:  :rotfl:
Uśmiałem sie do łez... przy spalaniu 22 na setke to bede skakał z radości haha...
2 litry wiecej to ja spale dziennie jak mam zły dzień człowieku o jakich ilościach ty tu wspominasz... Przecież wiadomo że w transporcie międzynarodowym ibizą nikt nie jeżdzi i tysiąca kilometrów dziennie nie robi...

Nad hamulcami już pracuje, okazało sie że prawa linka ręcznego nie wraca i kwalifikuje sie do wymiany bo jakiś mechanik bez powołania (których z resztą w naszym pięknym kraju nie brakuje) wymieniał i skutki tej operacji są tragiczne... We wtorek bede składał kółko...  :P

Czytając twój post wnioskuje że chyba się nie zrozumieliśmy, moje auto nie pali 12l a 25l wiec no dzieki za dobre checi i rady no ale spadek o 2l czy nawet 5l szału nie robi :P

Dodam tak dla porównania że w tym momencie jeżdże Fiestą 1.3, jadąc do pracy oszczędzam paliwo jak się da, na odcinku 25 km używam hamulców może 6 razy z czego 2 razy na skrzyżowaniach i nie jest to obwodnica ani autostrada (pare razy mało brakowało a moją oszczednosc przypłaciłbym dachowaniem :P)... Średnie spalanie tego bolidu to 8 litrów ale jak sie śpiesze to spalanie rośnie do 11l i to jest według mnie normalka, tak wiec jak widać 2 l to przynajmniej według mnie żadna różnica ;)
 
Cytat: marmax3
Ten silnik na prawdę potrafi być ekonomiczny!

W porównaniu do 2.0 to napewno jest ekonomiczny, ekonomiczny że hej :P

Dzieki za wszelkie rady te pomocne i te troche mniej :pub:
Pozdro for all :pub:  :pub:
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 28.03.2010, 23:04:29 wysłane przez KYS » Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #103 - Niedziela, 28.03.2010, 22:19:10 - NIEPRZECZYTANA »

szymcio405, przestan biadolic tylko wez sie za silnik, po opisie problemu wnioskuje ze jezdzisz kompletnie nie zadbanym samochodem i spodziewasz sie cudow
"jak dbasz tak masz"
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
benelli Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Bandyta

« Odpowiedz #104 - Niedziela, 28.03.2010, 22:41:07 - NIEPRZECZYTANA »

Ja Cię nie kumam. Jednym samochodem boisz się hamulców używać, żeby spalanie nie wzrosło o pół litra, a w Ibizie 2 litry Ci nie robią różnicy. Z Twojego tonu wnioskuje, że w ogóle nie chcesz uzyskać pomocy, bo każdą radę wyśmiewasz. Ja bym się z tym udał do jakiegoś mechanika, bo skoro przez 15 min Ci 5 l na postoju spalił to raczej nie wina hamulców..
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Duże spalanie
Skocz do: