+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» TOLEDO II TDI brak mocy powyżej 140km/h
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: TOLEDO II TDI brak mocy powyżej 140km/h  (Przeczytany 22426 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
konrad1212
Gość



« Odpowiedz #15 - Piątek, 27.10.2006, 09:29:30 - NIEPRZECZYTANA »

a jaka jest mniej wiecej cena tego przeplywomierza?? bo u mnie dzieje sie cos takiego jade sobie jakies 100 kilometrow bez problemu nagle samochod traci moc tak jakby turbo nie dzalalo wogole. zatrzymam sie zgasze silnik odpale i jest juz dobrze watpie zeby turbo padalo bo nie dymi i turbo"gwizdze" ponad to nie pali wiecej i nie zawsze sie tak dzieje tylko czasami moze to byc zwiazane tez sz przeplywomierzem?? czu to moze byc cos powazniejszego??
Zapisane
DeDeK Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznan

« Odpowiedz #16 - Piątek, 27.10.2006, 10:07:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "konrad1212"
jade sobie jakies 100 kilometrow bez problemu nagle samochod traci moc


to sie nazywa notlauf komp odcina Ci sprezarke przyczyny
padajacy n75 lub
zapieczone kierownice spalin  - w sprezarce najczesciej do czyszczenia przyczyna powstawania PSJ
rozwiazanei ktore moze pomoc bez rozbierania - wjechac na autostrade gaz w podloge i trzymac i tak pare razy jesli nie pomoze rozbiorka sprezarki i czyszczenie kierownic
Zapisane

DeDeK
Była CORDI SPORT TDI
Obecnie auto na F - Renault Laguna 2.2 dCi
konrad1212
Gość



« Odpowiedz #17 - Piątek, 27.10.2006, 13:14:36 - NIEPRZECZYTANA »

a ile kosztuje ten czujnik i czy droga moze byc jego wymiana i wogole musze jechac do ASO czy zwykly mechanik tez sobie poradzi??
Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #18 - Piątek, 27.10.2006, 16:58:43 - NIEPRZECZYTANA »

N75 to koszt od 120-450zl zalezy gdzie kupisz ;) Wymienisz sam.
Zapisane

tobi_82
Gość



« Odpowiedz #19 - Piątek, 27.10.2006, 17:44:08 - NIEPRZECZYTANA »

Ja miałem bardzo podobnie z tym że u mnie fajnie rozpędzał się do 110km\h  i później nagły spadek mocy, po zatrzymaniu i zrestartowaniu silnika znów fajnie przyspieszał. Problem rozwiązał: zmiana stacji na której tankowałem rope i kręcenie silnika wyżej na obrotach. Teraz jest wszystko oki :ok:
Zapisane
zbigi
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Świnoujście

« Odpowiedz #20 - Piątek, 27.10.2006, 20:34:11 - NIEPRZECZYTANA »

Witam!Jestem juz po zabiegu okazalo sie tak jak wiekszosc z was przypuszczala uszkodzona przepływka moc wróciła aż chce sie żyć  :rock:  :rock:  :rock:


                                    Narazie jest ok
Zapisane
konrad1212
Gość



« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 30.10.2006, 14:39:54 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "DeDeK"
rozwiazanei ktore moze pomoc bez rozbierania - wjechac na autostrade gaz w podloge i trzymac i tak pare razy


poomoglo nie koniecznie trzeba to robic na autostradzie w miescie tez sie da ale pomoglo. jak bedzie sie cos takiego w przyszlosci zdarzac to profilaktycznie wymienic przeplywomierz n75 i przeczyscic turbine??

[ Dodano: 2006-11-06, 22:44 ]
teraz mam taki problem. pomgolo chwilowo to rozwiazanie z autostrada itd dzisiaj bylem w warszawei i spowrotem zrobilem okolo 700 kilometrow i wszystko bylo wporzadku az do czasu gdy trafilem na korek i jakies 5 kilometrow podjezdzalem na  1 biegu. pozniej jak juz minelem korek moj toledo wogole nie mial mocy bylo tak jak wczesniej gaszenie i odpalanie nie pomagalo duszenie w podloge tez nie a w dodatku zaczal dziwnie pracowac i dymi na czarno. moze mi ktos powiedziec co sie moglo stac?? czy to cos powaaznego??
Zapisane
ogorek 50c2 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: ibiza 2000 1.9 tdi

« Odpowiedz #22 - Piątek, 23.04.2010, 18:03:32 - NIEPRZECZYTANA »

witam mam ibize 2000 r 1.9 tdi 90 kucy.jade na 4 biegu majac 120 wrzucam 5 bieg i kaplica nie ma turba .gasze silnik i wszystko ok.co sie dzieje?stalo mi sie juz tak 2razy.
Zapisane
Jakobe Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: pomorskie
Samochód: Ibiza 6K AFN++

« Odpowiedz #23 - Piątek, 23.04.2010, 18:39:05 - NIEPRZECZYTANA »

Tryb awaryjny

Sprawdź:

- przewody podciśnienia
- N75
- przepływkę

A najlepiej podłącz komputer i wszystko będzie jasne
Zapisane
Spiders Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Sulejówek
Samochód: Toledo '01 1.9 TDI AHF / O2 FL

« Odpowiedz #24 - Piątek, 23.04.2010, 19:26:28 - NIEPRZECZYTANA »

Dodał bym jeszcze zaworek zwrotny biało czarna beczułka przed n75
Chociaż mi się tak ostatnio działo przez padniętą gruszkę od turbiny, która zasyfiła przewody, trójniki aż do vacupompy. Trzeba było wszystko czyścić.
 Ale na początek vag i sprawdzić jaki błąd wyskakuje.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 23.04.2010, 19:29:07 wysłane przez Spiders » Zapisane

Komputer jest tak mądry jak osoba która na nim pracuje ... 



zobacz Toledo by spiders
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» TOLEDO II TDI brak mocy powyżej 140km/h
Skocz do: