Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak wspomagania i problemy z odpalaniem  (Przeczytany 3241 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
czabaj Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: seat ibiza 6j 1.6tdi 2015

« Piątek, 21.06.2019, 18:39:31 - NIEPRZECZYTANA »

Dzień dobry wszystkim od nowego klubowicza i świeżo upieczonego użytkownika Ibizy!

Mam problem z samochodem, który kupiłem kilka dni temu. Samochód kupiony w salonie, po leasingowy czterolatek. Trochę ponad 120kkm przejechane. Po przejechaniu kilkuset kilometrów zapaliła mi się kontrolka wspomagania i przestało działać wspomaganie. Dojechałem do domu i jak następnego dnia odpaliłem wspomaganie wróciło ale na krótko i teraz zniknęło na amen. Salon się wypiął i stwierdził, że pierwszy wolny termin na diagnostykę mają za dwa tygodnie. Ręce opadają... Umówiłem się na środę do elektromechanika ale do środy chwilka czasu więc postanowiłem sam trochę pogrzebać, kiedy do braku wspomagania doszły problemy z odpalaniem.

Po sprawdzeniu miernikiem mam na akumulatorze 12,4. Po odpaleniu wskazuje ok. 14,3. Po odpaleniu wszystkiego co się da (światła, klima itp.) nie spada ani trochę. Problem jest tylko po przekręceniu kluczyka na zapłon. Miernik od razu wskakuje na wartości 6-7V i silnik ledwo kręci ale jakoś tam odpala.

Co to może być? Jakieś pomysły? Chciałbym sprawdzić czy po wypięciu bezpiecznika pompy samochód będzie chociaż odpalał normalnie ale nie wiem, który to.

Z góry dzięki za pomoc!
Zapisane
siwy131 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: TRZEBINIA
Samochód: Audi a4 b6

« Odpowiedz #1 - Piątek, 21.06.2019, 19:23:49 - NIEPRZECZYTANA »

Jak masz drugi akumulator to zmień.
Wyeliminujesz problem jego gęstość elektrolitu.
Bo może pokazywać 12 v a gęstości niema.
Sprawdź klemy ewentualnie rozrusznik.
Zapisane
czabaj Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: seat ibiza 6j 1.6tdi 2015

« Odpowiedz #2 - Piątek, 21.06.2019, 20:09:54 - NIEPRZECZYTANA »

Przełożyłem akumulator z drugiego samochodu. Ma 12,8V. Podczas rozruchu spada do 11,7. Pali od strzała. Przy odpalonym prąd ładowania 14,0V. Czy to trochę nie za mało? Może problem jest w alternatorze, który nie doładowuje i tym samym z czasem wyczerpuje akumulator?
Przejechałem się kawałek. Kilka razy odpalałem i gasiłem. Problem wspomagania nie zniknął.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #3 - Piątek, 21.06.2019, 20:57:47 - NIEPRZECZYTANA »

Akumulator masz na pewno do wymiany.
Ładowanie 14v jest prawidłowe
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
siwy131 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: TRZEBINIA
Samochód: Audi a4 b6

« Odpowiedz #4 - Sobota, 22.06.2019, 18:36:59 - NIEPRZECZYTANA »

Sprawdź jeszcze bezpieczniki.
Bo masz raczej wspomaganie elektryczne a nie hydrauliczne.
Sprawdź czy masz wspomaganie po przegazowaniu.
Bo jeszcze jest kwestia kabla wzbudzającego który też lubi się urwać i wtedy jest brak wspomagania.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Brak wspomagania i problemy z odpalaniem
Skocz do: