Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czujnik otwarcia drzwi Ibiza 6L 2006 oraz problem z zamkiem w drzwiach pasażera  (Przeczytany 9697 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pesymista Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza, 2006 1,4 benzyna

« Wtorek, 11.09.2018, 12:22:38 - NIEPRZECZYTANA »

Nie działa mi brzęczyk przy otwartych drzwiach i przy włączonych światłach. W programie pokazuje mi że drzwi kierowcy są ciągle zamknięte.Stawiam na to że padł czujnik otwartych drzwi. Czytałem, że jest on zespolony z zamkiem drzwi. Czy jest możliwość wymiany samego czujnika czy trzeba wymienić cały zamek? Jeżeli da się wymienić sam czujnik to może ktoś podpowie jaki ma numer części żeby go zamówić. I czy powinno być tak że jak otwieram kluczykiem auto to otwiera mi tylko drzwi kierowcy? Jak otwieram pilotem to po naciśnięciu dwa razy przycisku otwiera mi całe auto. Drugi problem mam z zamkiem przednich prawych drzwi. Nie zawsze się otwiera zamek. Może ktoś miał ten sam problem. Słychać działający mechanizm tylko tak jakby coś nie zaskakiwało żeby móc otworzyć za klamkę. Czy tu trzeba wymienić cały zamek czy da się to jakoś w prosty sposób naprawić? I kolejne pytanie to może jest ktoś tutaj na forum z Białegostoku i mógłby mi te dwie rzeczy naprawić za opłatą? 
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 11.09.2018, 17:57:10 - NIEPRZECZYTANA »

Da sie wymienić czujnik ale nie dostaniesz nr czesci bo nie wystepuje jako czesc zamienna. Trzeba wymontowac i szukac po wygladzie bo jest kilka typow i nawet po podaniu modelu i roku mozesz kupic zly. Wymienialem i wiem jak z tym bylo.
Przekrec 2x kluczykiem to moze otworzy reszte dzwi.
Prawy zamek do rozebrania, wyczyszczenia i nasmarowania.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
pesymista Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza, 2006 1,4 benzyna

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 11.09.2018, 20:09:15 - NIEPRZECZYTANA »

Przekręcam dwa razy i otwiera też tylko jedne drzwi. Czy to też może być wina zamka? Mam automatyczne zamykanie  wszystkich zamków po ruszeniu autem ale jak już wysiadam to otwiera tylko jedne drzwi po dwukrotnym pociagnieciu za klamkę. Chyba zmienię cały zamek i tyle. Masz może jakiś manual na wszelki wypadek? Czy zamiennik Blika jest ok? A i jeszcze jedno pytanie. Kupiłem żonie tego Seata w dość bogatej wersji. Czy kojarzysz czy moduł komfortu 6Q0937059D ma automatyczne domykanie szyb. I jeżeli ma a nie działa w chwili obecnej to czy to też może być wina tego felernego zamka?
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #3 - Środa, 12.09.2018, 10:36:27 - NIEPRZECZYTANA »

To trzeba zmienić kodowanie i będą się wszystkie otwierać.
Gdzieś to bylo...
O domykaniu poszukaj odpowiedniego tematu, jest tam jak sprawdzic
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
pesymista Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza, 2006 1,4 benzyna

« Odpowiedz #4 - Środa, 12.09.2018, 12:33:14 - NIEPRZECZYTANA »

To trzeba zmienić kodowanie i będą się wszystkie otwierać.
Gdzieś to bylo...
O domykaniu poszukaj odpowiedniego tematu, jest tam jak sprawdzic
Przejrzałem chyba całe forum i nie znalazłem nic o zmianie kodowania. Jedynie jak zakodować kluczyk. A domykania prawdopodobnie nie sprawdzę skoro nie zamyka mi wszystkich drzwi przekręcając kluczyk
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #5 - Środa, 12.09.2018, 16:27:40 - NIEPRZECZYTANA »

Masz przełączniki które mają 2 wciśnięcia?
Wciskasz na 2 razy i szyba jedzie do samego dołu? I tak samo do góry?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
pesymista Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza, 2006 1,4 benzyna

« Odpowiedz #6 - Czwartek, 13.09.2018, 10:48:39 - NIEPRZECZYTANA »

Masz przełączniki które mają 2 wciśnięcia?
Wciskasz na 2 razy i szyba jedzie do samego dołu? I tak samo do góry?
Tak mam dokładnie takie
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #7 - Czwartek, 13.09.2018, 12:29:23 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli szyba jeździ góra dół to domykanie z kluczyka powinno działać. Jak nie to trzeba zaprogramować szybę najpierw poprzez trzymanie przycisku kilka sekund po zamknięciu lub otwarciu, zależnie co się rozprogramowalo.
I dalej po przytrzymaniu przekręconego kluczyka w zamku szyby powinny działać. Tylko kwestia czy styki w zamku są sprawne. Jeżeli zamyka wszystkie dźwięki z zamka to przynajmniej zamykanie powinno działać.
Domykanie z pilota to już wyższa liga i potrzebny vag
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 13.09.2018, 12:31:11 wysłane przez raby » Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
pesymista Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza, 2006 1,4 benzyna

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 25.09.2018, 20:04:19 - NIEPRZECZYTANA »

Umówiłem się w następnym tygodniu do elektryka, który specjalizuje się w VAGach. Jeżeli poradzi sobie z tym wszystkim to opiszę co było nie tak

Napisano: Poniedziałek, 17.09.2018, 06:54:00


Wymieniłem zamek w drzwiach i wszystkie problemy które opisałem zniknęły. Wszystko działa. Temat do zamknięcia.

Napisano: Wtorek, 25.09.2018, 12:26:48


Mam jeszcze jedno pytanie. Po wystawieniu nowego zamka wystarczy raz przekręcić kluczykiem w lewo i otwiera szyby do końca i otwiera tylko drzwi kierowcy. Nawet jak dwa razy szybko przekręcam nie otwiera reszty drzwi mimo że słyszę wszystkie zamki. Czy tak powinno być? Chciałbym, żeby otwierało szyby tylko w tym vzasie jak trzymam przekrecony kluczyk. Czy da się to zmienić? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Napisano: Wtorek, 25.09.2018, 20:03:13


Mam jeszcze jedno pytanie. Po wystawieniu nowego zamka wystarczy raz przekręcić kluczykiem w lewo i otwiera szyby do końca i otwiera tylko drzwi kierowcy. Nawet jak dwa razy szybko przekręcam nie otwiera reszty drzwi mimo że słyszę wszystkie zamki. Czy tak powinno być? Chciałbym, żeby otwierało szyby tylko w tym vzasie jak trzymam przekrecony kluczyk. Czy da się to zmienić? Jeżeli tak to w jaki sposób?
Zapisane
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 27.09.2018, 05:10:51 - NIEPRZECZYTANA »

Takie rzeczy to VAG-iem.
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Czujnik otwarcia drzwi Ibiza 6L 2006 oraz problem z zamkiem w drzwiach pasażera
Skocz do: