+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Jak to rozebrac? Lusterko
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak to rozebrac? Lusterko  (Przeczytany 61405 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kobi07
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Blachownia

« Sobota, 03.06.2006, 00:20:29 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.

Od momentu jak kupilem samochod, lusterka nie skladaly sie. W ostatni weekend wymienialem termistor wiec rozkrecilem cale lusterko przy okazji. A tam szok wszytko z jakims nalotem, zastale, srobki nie chcialy sie odkrecac...
W kazdym razie chcialem to przeczyscic na zawiasie zeby sie znowu skladalo, tylko powiedzcie mi czy to sie da sciagnoc z tej sprezyny, jak to zrobic itp...
Probowalem specjlastycznymi narzedziami to odkrecic (jezeli sie to wogole odkreca) czyli mlotkiem i przecinakiem ale na tej sprezynie jest bardzo miekki metal i poprostu sie sciol.
A moze od spodu sie da to okrecic / sciagnac??

Zapisane
bartti10
Gość



« Odpowiedz #1 - Sobota, 03.06.2006, 03:16:35 - NIEPRZECZYTANA »

tam zawsze bedzie taki nalot bo to gowniany metal sprobuj zdjac cale lusterko ( otworz drzwi zdejmij maskownice od gwizdka sopranowego odkrec 3 sruby imasz calosc w reku zawsze wygodniej nie?)i wtedy pokombinuj ale to sie chyba nie da rozebrac
powodzenia Bartek
Zapisane
DeDeK Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznan

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 05.06.2006, 07:28:19 - NIEPRZECZYTANA »

srodek do usuwania tlenkow i powinno byc oki a co mechanizmu zlej to jakim wd40 i zostaw potem znowu zlej i zostaw potem zlej i probuj delikatnie rozruszac powinno pomoc ja tak u siebie robilem idziala a potem raz na rok pomiedzy dolna a gorna czesc psiknij troche :D
Zapisane

DeDeK
Była CORDI SPORT TDI
Obecnie auto na F - Renault Laguna 2.2 dCi
tomuus Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Józefów
Samochód: Ibi 2001r 1,9 SDI

« Odpowiedz #3 - Piątek, 22.09.2006, 21:16:47 - NIEPRZECZYTANA »

witam mialem ostatnio sytuacje ze moja dziewczyna przychaczyla lewym lusterkiem a ono zamiast sie zlozyc to  cos chyba peklo i sie zgielo pod jakims dziwnym kontem teraz jak je naprostowalem to najpier wypadlo z tego zaczepu i zostalo mi w reku a potem jak je wsadzilem to jest szczelina miedzy plastikiem pomalowanym a nie pomalowanym i tu moje pytanko da sie to jakos naprawic czy trzeba nowe lustereczko :niewiem:  pozdroweczka  dzieki za odpowiedzi
Zapisane

...ctG team Józefów
corass
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Toledo II, 2000, ASV

« Odpowiedz #4 - Sobota, 23.09.2006, 00:04:50 - NIEPRZECZYTANA »

ja Ci powiem jak to jest rozwiazane u mnie, poniewaz taka wersje lusterka otrzymalem.
mianowicie lusterko po uprzednim zlamaniu zostalo zgrzane z adapterem na stale. Jest to jakies rozwiazanie, moze nie dokonca ladne ale lusterko jest na swoim miejscu.
W najblizszym czasie planuje jednak wymiane lusterka.
Zapisane

arteqi
Gość



« Odpowiedz #5 - Sobota, 23.09.2006, 09:50:38 - NIEPRZECZYTANA »

ja mialem ten sam problem ale po zlozeniu mechanizm poprostu sie rozlecial, w ASO powiedzieli ze skorodowal, bo byl zamalo uzywany ;/
Niestety trzeba wymieniac calosc, tzn oprocz szkla i gornego plastiku, ale koszt i tak > 200zl
Zapisane
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #6 - Sobota, 23.09.2006, 20:40:57 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli macie potrzebe to dość tanio można kupić lusterka na allegro. Można też za 94 zł kupić komplet  typu M3 czasami z adapterami
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #7 - Sobota, 23.09.2006, 21:35:15 - NIEPRZECZYTANA »

Masz
http://allegro.pl/item129627491_lusterko_lewe_orginal_seat_ibiza_tanio_.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1638646
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
tomuus Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Józefów
Samochód: Ibi 2001r 1,9 SDI

« Odpowiedz #8 - Sobota, 23.09.2006, 22:04:17 - NIEPRZECZYTANA »

ale moja ibi jest troszeczke mlodsza 01 roczek ale dzieki za linki dzisiaj probowalem to jakos posklejac najpierw starlem papierem sciernym na rowno zarysownane miejsca potem zdjolem obudowe z lusterka ,czyszczonko benzynka ,podkladzik w sprayu potem wlasciwy lakier za pierwszym razem wyszla bomba normalnie git malina ale jak wyschlo zobaczylem ze nei domalowalem rogu i chcialem go domalowac i wtedy zaczely sie schody :(:( zrobil sie zaciek wiec poczekalem az wyschnie i od nowa ale brak czasu  i pospiech dal sie we znaki i spapralem strasznie :( zacieki i nei doszliwowane miejsca  jeszcze zakladalem jak do konca nei przeschlo i porobilem odciski :(:(:( wiec jutro chyba trzeba bedzie wszystko na spokojnie powtorzyc , a sklejalem takim klejem: "gwozdz w tubce" zobaczymy co z tego bedzie jak nie to jutro proba z poxylina
pozdroweczka i czekam moze na jakies rady jak malowac zeby nie bylo zaciekow itp pozdr
Zapisane

...ctG team Józefów
Pawel25071979 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Seat IBIZA 1.9 TDI, 2001, 90KM

« Odpowiedz #9 - Wtorek, 12.12.2006, 12:47:37 - NIEPRZECZYTANA »

ale jak mam sciągnąc ta maskownice aby jej nie połamać? A druga sprawa, jak wygląda sytuacja z cięgnami do sterowania ręcznego lusterka? Jak i z czym ja podłączyć? Bo one są dośc długi i chyba bedzie potrzeba zdjęcia boczków :-( czego bardzo niechce
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #10 - Wtorek, 12.12.2006, 15:04:48 - NIEPRZECZYTANA »

aby dojśc do cięgien nalezy zdjąć minimum osłonę regulacji lusterek (ten plastik) ale aby mićswobodę montazu całości to raczej bez zdjęcia boczków się nie obejdzie  :hmm:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
pmk
Gość



« Odpowiedz #11 - Sobota, 06.01.2007, 18:05:46 - NIEPRZECZYTANA »

Zwracam się z pytaniem do obeznanych w temacie - czy szkielet lusterka sterowanego elektrycznie jest taki sam jak mechanicznego? Chciałem wymienić połamane szkielety (na razie lusterka trzymają się dzięki cudownej taśmie izolacyjnej) ale nie udało mi się nigdzie ich znaleźć jako samodzielnej części. Pozostaje mi zakup całych lusterek, a te w wersji elektrycznie sterowano/podgrzewanej nie chcą być tanie - znacznie lepsza sytuacja jest ze sterowanymi mechanicznie. CZy przekładka szkieletu z mechanicznego do elektrycznego jest w ogóle możliwa?
Zapisane
ireneo
Gość



« Odpowiedz #12 - Piątek, 19.01.2007, 22:51:48 - NIEPRZECZYTANA »

Którą strone potrzebujesz ?
ja za takie lewe elektr. podgrzewane zapłaciłem 130 zł
Zapisane
matii Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: VW Passat 3C TDI Sportline CBBB '09

« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 25.05.2009, 21:50:18 - NIEPRZECZYTANA »

Wie może ktoś czy pasuje lusterko od Polo do przejsciówki
http://allegro.pl/item641563693_vw_polo_99_01lewe_elektyczne_i_grzane_orginal.html
bo własnie komuś dzisaj moje sie nie podobało i zostało potraktowane z buta :ninja:
Zapisane

Klub Seat Cordoba

Była Cordoba FL Vario TDI ALH i Polo 07 TDI AXR
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #14 - Wtorek, 26.05.2009, 13:25:00 - NIEPRZECZYTANA »

http://allegro.pl/item626129154_seat_ibiza_cordoba_99_02_lusterko_elektr_lewe.html - a to nie tansze ?? Czy chcesz ori? Moze podejdzie moze nie podejdzie, tra by bylo podejsc do takiej polowki i zobaczyc, wyglada podobnie, ale od a3 czy passata tez tak wyglada...
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Jak to rozebrac? Lusterko
Skocz do: