+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Błędy VAG - Benzyna
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Błędy VAG - Benzyna  (Przeczytany 319158 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wizz
Gość



« Piątek, 02.06.2006, 15:37:26 - NIEPRZECZYTANA »

W tym wątku można dyskutować o błędach, które pojawiają sie w komputerach diagnostycznych w naszych autach. Proszę o podawanie modelu auta, kodu silnika i wszystkich informacji, które mogą być pomocne w ustaleniu co to za problem.
Zapisane
Śmielu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Cordoba '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #1 - Środa, 14.06.2006, 12:01:33 - NIEPRZECZYTANA »

miałem ostatnio jakies dwa błędy w podawaniu mieszanki ... mysle że mogło być to spowodowane instalacją gazową ... mistrz w servisie powiedział że to nic złego :| ...  na zapalonym silniku przy podpiętym kompie do auta wszystko było oki więc nie wiem co to mogło być... co o tym sądzicie ??
Zapisane

Cordoba 1.4 AEX '97 60KM
Kiniu
Gość



« Odpowiedz #2 - Czwartek, 29.06.2006, 22:24:12 - NIEPRZECZYTANA »

notorycznie usuwam błąd 16885 -czujnik prędkości pojazdu ( zakres/działanie) w Seacie Ibiza 1.4 ,8v,silnik AKK,2000r..Nie wiem czy zacząc się tym przejmowac czy nie.
Zapisane
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 11.07.2006, 12:35:45 - NIEPRZECZYTANA »

282 - regulator położenia przepustnicy - jeśli ktoś ruszył fabryczne nastawy będzie miał błąd tego rodzaju, często się przyspiesza potencjometr przepustnicy jeśli ktoś ma uwaloną sonde lambda (czasem przy fabrycznych nastawach przy uwalonej sondzie różne rzeczy sie dzieją, jeśli przyśpieszymi nic sie nie dziej a tym bardzie nie gaśnie)

525 - sonda lambda - zwarcie do masy - uszkodzona sonda lambda - sonda do wymiany
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
shinobik
Gość



« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 31.07.2006, 15:56:23 - NIEPRZECZYTANA »

No dziś właśnie Vag  w warsztacie pokazał błąd czujnika Halla, i błąd sondy lambda.
Przy okazji czy cordoba  vario 98 rok, może mieć dwa czujniki halla. (tak przynajmniej twierdził majster, ze on nie wie, ale może ma)?

No a sondę wymieniałem ledwie dwa tygodnie temu...
Zapisane
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 31.07.2006, 16:11:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "shinobik"
No dziś właśnie Vag w warsztacie pokazał błąd czujnika Halla, i błąd sondy lambda.
Przy okazji czy cordoba vario 98 rok, może mieć dwa czujniki halla. (tak przynajmniej twierdził majster, ze on nie wie, ale może ma)?

No a sondę wymieniałem ledwie dwa tygodnie temu...



z tego co się orientuje to czujnik halla podaje sygnał o położeni wału i należy do układu sterującego momentem zapłonu, więc przy zgaszonym silniku będzie on występował zawsze bo pewnie tak goś testował, czujnik jest jeden, może mięc ewentualnie 1 lub 2 wyprowadzenia


a ile przejechałes na tej sondzie nowej ?? kasowałeś błędy po wymianie ??
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
shinobik
Gość



« Odpowiedz #6 - Czwartek, 03.08.2006, 00:18:16 - NIEPRZECZYTANA »

przejechałem jakieś 200 kilosków. Odebrałem autko z warsztatu po wymianie świec, i właśnie sondy, ale strzelało mi od dłuższego czasu na gazie, więc pojechałem do majstra gazowego i tam wyłapał te błędy. Dziś natomiast mój mechanik wymieniał kopułkę i palec oraz tłumik i sprawdzał te błędy i stwierdził, że u niego jest ok.  nie wiem co myśleć. magia chyba :)
Zapisane
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #7 - Czwartek, 17.08.2006, 13:47:36 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "shinobik"
przejechałem jakieś 200 kilosków. Odebrałem autko z warsztatu po wymianie świec, i właśnie sondy, ale strzelało mi od dłuższego czasu na gazie, więc pojechałem do majstra gazowego i tam wyłapał te błędy. Dziś natomiast mój mechanik wymieniał kopułkę i palec oraz tłumik i sprawdzał te błędy i stwierdził, że u niego jest ok. nie wiem co myśleć. magia chyba  



kwestia jest tak że jeśli gaziarz sprawdzał na gazie to w zależności od emulatora sondy lambda i ustawienia mieszanki na wlony obrotach sonda będzie wyskakiwać lub też nie ( u mie np. wyskakuje na gazie, natomiast na benzynie nie), a jesli mechanik sprawdzał błedy na benzynie to błędu sondy lambda nie będziesz miał, jeśli miałeś strzały to wymiana elementów zapłonu powinno pomóc i to nie ma nic do magi  :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-17, 14:52 ]


516 - Styk biegu jałowego - F60     - Falowanie na biegu jałowym w przedziale 200 obrotów góra dół

ostatnio diagnozowałem znajomem cordi i wyszedł mu taki błąd po skasowaniu wychodził nadal - pomogło przeczyszczenie styków 4 pinowej wtyczki - nie wiem czemu ale mimo gumowej osłonki miał zasyfione styki
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
shinobik
Gość



« Odpowiedz #8 - Piątek, 25.08.2006, 08:50:07 - NIEPRZECZYTANA »

No i już nie strzela, kopułka i palec nowe :). Niestety spalanie wciąż duże 11 - 15 litrów (Varioi 1.6 100 KM) i gazownicy wzruszją ramionami i rozkładają ręce mówiąc, że widocznie ten typ tak ma... Oczywiście niedowierzam, ale powoli godzę się z faktem :)
Zapisane
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #9 - Piątek, 25.08.2006, 10:19:19 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "shinobik"
wciąż duże 11 - 15 litrów
jeśli miałeś ustawiane na analizatorze to spróbuj sobie na śrubie dawkującej gaz ze silniczkiem krokowym od gazu wkręcić o pół obrotu i zobacz czy nie będzie bardzo słabszy i sprawdź spalanie oczywiscie tyczy sie to jednopunktu (taki masz czy wielo ?)
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
shinobik
Gość



« Odpowiedz #10 - Niedziela, 03.09.2006, 14:59:42 - NIEPRZECZYTANA »

JUż tak zrobiłem, spalanie nie spadło, a moc za to znacznie. Możliwe, że to jednak wina samej instalacji gazowej. Narazie i tak na gazie jest taniej. Ale coraz częściej po prostu poruszam się na benzynie.
Zapisane
erixon
Gość



« Odpowiedz #11 - Niedziela, 12.11.2006, 23:55:47 - NIEPRZECZYTANA »

mam pytanko co do bledu nr 18058. nie mam go w swoim spisie a wywalilo mi go jak dzis sprawdzalem ibize rodzicow. co on oznacza?
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #12 - Niedziela, 12.11.2006, 23:58:55 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "erixon"
mam pytanko co do bledu nr 18058. nie mam go w swoim spisie a wywalilo mi go jak dzis sprawdzalem ibize rodzicow. co on oznacza?

18058 - Data Bus powertrain Missing mesage from instrument panel ECU
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
erixon
Gość



« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 13.11.2006, 00:09:27 - NIEPRZECZYTANA »

kumam mniej wiecej ocb, przetlumaczy ktos to fachowo? z czym moze wiazac sie ten blad?
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #14 - Poniedziałek, 13.11.2006, 00:14:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "erixon"
kumam mniej wiecej ocb, przetlumaczy ktos to fachowo? z czym moze wiazac sie ten blad?

Podobno "Błąd w magistrali danych z licznika".
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Strony: [1] 2 3 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Błędy VAG - Benzyna
Skocz do: