+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Problem z kluczykiem
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z kluczykiem  (Przeczytany 8644 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
birki
Gość



« Piątek, 26.05.2006, 11:25:02 - NIEPRZECZYTANA »

Witam. Kilkanaście dni temu miałem problemy z pilotem w kluczyku....mianowicie raz samochód samochód reagował na impuls z pilota, a raz nie... użyłem płynu do konserwacji WD40 i pilot zaczął działać normalnie do wczoraj... od wczoraj samochod nie reaguje na zaden sygnał z kluczyka.. a na kluczyku dioda miga więc sygnał jest wysyłany.. bateria też jest nowa.. próbowałem klikakrotnie programować kluczyk wg. instrukcji podanej na tym forum.. ale to też nic nie dało... mam instrukcję obsługi po hiszpańsku i wydaje mi się, że tam jest inny opis progrmowania kluczyka.. Czy mógłby mi ktoś pomóc i doradzić co muszę zrobić... ? Mam Toledo '99 r. Poniżej zamieszczam link to do zeskanowanej strony z instrukcją programowania kluczyka po hispzańsku.. Może ktoś umie hiszpański, lub też ma taki sam opis po polsku ?
Proszę o pomoc :(

Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #1 - Piątek, 26.05.2006, 22:45:24 - NIEPRZECZYTANA »

1. włożyć nowy kluczyk do stacyjki
2. poczekać aż zapalą się lampki na desce
3. poczekać klika sekund
4. wyjąć kluczyk
5. nacisnąć przycisk zamykania i jednocześnie 3x otwierania
6. puścić oba klawisze
7. dioda na pilocie powinna mrugnąć 5x
8. zaraz po tym centralny powinien sam zamknąć i otworzyć drzwi
9. done !
Zapisane

birki
Gość



« Odpowiedz #2 - Sobota, 27.05.2006, 08:15:13 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "spons"
1. włożyć nowy kluczyk do stacyjki
2. poczekać aż zapalą się lampki na desce
3. poczekać klika sekund
4. wyjąć kluczyk
5. nacisnąć przycisk zamykania i jednocześnie 3x otwierania
6. puścić oba klawisze
7. dioda na pilocie powinna mrugnąć 5x
8. zaraz po tym centralny powinien sam zamknąć i otworzyć drzwi
9. done !


no właśnie z tego opisu korzystałem....znalazłem go na forum w dziale instrukcje... próbowałem kilkunastokrotnie i nic z tego.. zero reakcji ani ze strony kluczyka ani samochodu... :( jest jakaś inna możliwość zaprogramowania ?

[ Dodano: 2006-05-27, 16:18 ]
Próbowałem na własnę ręke przetłumaczyć napisy.. i mniej więcej znaczy to tyle:



1- nacisnac raz klawisz otwarcia( strzalka1) albo  (strzalka2) kluczem zdalnie sterowanym przez blisko sekunde. pojazd bedzie zamkniety. Jednak jednostka kontroli rozpozna wazny kodeks okreslony( troche bez sensu ale tak to bedzie doslownie)

2-kontynuacja otwarcia albo zamkniecia jeszcze raz pojazdu (...) kluczem zdalnym przez radiofrecuencia(?)

3- "brzeg" klucza bedzie rozpoznany jako wazny kod mechaniczny. pomiedzy kluczem a jednostka kontroli ustali sie nowy alternatywny kod. Proces synchronizacji zostanie zakończony.


Jednakże nadal nie wiem jak mogę zakodować ten kluczyk.. a może przyczyna tkwi gdzie indziej ? Proszę o pomoc
Zapisane
kramson
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków (KRA)

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 29.05.2006, 08:54:37 - NIEPRZECZYTANA »

u mnie było to samo, dioda migała a central nie działał. po roku prób udało się, ale po kolejnych kilku miesiącach znowu padł i dałem sobie spokój bo wymiana pilota to w ASO 350 zł. taniej wychodzi kupić cały alarm i podpiąć pod centrala
Zapisane
birki
Gość



« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 29.05.2006, 09:01:06 - NIEPRZECZYTANA »

w moim przypadku nastąpiło rozkodowanie, gdy wyjąłem jeden z bezpieczników znajdujących się przy akumulatorze i włożyłem go ponownie... może ta informacja coś da ?
Zapisane
bigmo Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Seat Cordoba GLX 1.6 1F 75KM 95r.

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 29.05.2006, 11:35:41 - NIEPRZECZYTANA »

Problem kodawania kluczyka na podczerwień został poruszony TUTAJ
Zapraszam
Zapisane

Seat Cordoba GLX 1.6 1F 75KM 95r.
birki
Gość



« Odpowiedz #6 - Poniedziałek, 29.05.2006, 21:16:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "bigmo"
Problem kodawania kluczyka na podczerwień został poruszony TUTAJ
Zapraszam


kluczyk jest sterowany drogą radiową... próbowałem już programować go tak, jak się programuje kluczyki na podczerwień..
Zapisane
kaszeszczuk Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Elbląg
Samochód: Cordoba 1.6 SXE '98 AEE + gaz

« Odpowiedz #7 - Niedziela, 12.11.2006, 20:32:05 - NIEPRZECZYTANA »

Można też włożyć kluczyk do stacyjki, przy zamkniętych wszystkich drzwiach, przekręcić na I pozycję, poczekać aż wszystkie urządzenia przestaną się włączać i wtedy naciskać naprzemiennie przyciski. Inny sposób niż opisują w ksiązce aso
Zapisane

Audi a6 2,4v6 2000r.
wcześniej: Cordoba 1.6 SXE '98 AEE + gaz
5turbo Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Zabrze
Samochód: Ibiza GT TDi, 1998, AFN

« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 13.11.2006, 21:32:49 - NIEPRZECZYTANA »

Ja proponuje dodatkowo wyjac pilota z kluczyka. Wlozyc sam kluczyk bez pilota do stacyjki. Przekrecic, poczekac 5 sek. , wyjac i teraz samym pilotem zrobic to co pisze w instr na forum. U mnie z zalozonym kluczem na pilota nie chcial dzialac. Profilaktycznie mozesz przed tym wyjac baterie na chwile. Meczylem sie 3 dni. I teraz zadzialalo. Potem wyczyscilem Wd40 sam kluczyk z plastikiem i narazie dziala.
Zapisane

marcinmg Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: mazowieckie
Samochód: Opel Insignia ST 2013 Biturbo i Ford Mondeo Mk3 2,0 TDCI 2006

« Odpowiedz #9 - Wtorek, 14.11.2006, 11:10:27 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "birki"
użyłem płynu do konserwacji WD40

Ten preparat to może konserwuje ale nie połączenia elektrycze, do tego celu służą preparaty wypierające wilgoć i usuwające tlenki metali np. Kontakt 60 http://bth-malewicz.neostrada.pl/kc.html lub http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=46004&sess_id=5904bcea5bb7a71960abc0b94c13c8bc
Zapisane

Lubię szybką jazdę
(Jest Opel Insignia ST 2013 Biturbo),
Był Seat Ibiza 1,4 8v 2000)

nie daj się ponieść zgubnej fantazji za kierownicą :!:
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Problem z kluczykiem
Skocz do: