Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ibiza / Cordoba 6L - czyszczenie chropowatej deski  (Przeczytany 14496 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Wtorek, 05.08.2014, 07:44:08 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, co Szanowne grono Koleżanek i Kolegów poleci do czyszczenia chropowatej deski ? Nie mogę nic dopasować ściereczki albo haczą albo nie wyciągają brudu z pomiędzy chropowatości deski.

Pozdrawiam
Starfire
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 05.08.2014, 16:22:08 - NIEPRZECZYTANA »

mam ten sam problem.

najpierw myję szmatką a później odkurzam ze szczotką.... i jest ok
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
ziemniak26 Mężczyzna
DieselPower
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wieluń / Opole
Samochód: Ibiza, 2004, 1.9 TDI ATD++

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 05.08.2014, 19:00:20 - NIEPRZECZYTANA »

Ta deska to piekło dla osoby czyszczącej. Często kiedy myję szyby od środka, trochę płynu skapnie na deskę...no i pozostaje plama którą ciężko usunąć.

Sam staram się ją czyścić szmatką...jaką, to nie powiem, bo biorę kilka i zawsze testuje która zda egzamin jako tako.
Zapisane

"Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno."
Sir Stirling Moss
starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 05.08.2014, 20:31:31 - NIEPRZECZYTANA »

a Ty Gizmo jakiej szmatki uzywasz? bo ja to chce myc woda z odrobina ludwika ... tyylko kwestia szmatki jakies wlochate sie "ciagna"
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #4 - Środa, 06.08.2014, 09:08:42 - NIEPRZECZYTANA »

nie ma znaczenia jaką szmatką, zwykłą po prostu szmatą :D
nie za dużo tego liudwika bo piana zostawi ślady, a odkurzanie po szmacie i tak będzie konieczne.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Leonardo3 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline
Ostrzeżony




Samochód: GOLF 2012

« Odpowiedz #5 - Środa, 26.07.2023, 08:48:22 - NIEPRZECZYTANA »

Też tak robię, bardzo prosty i sprawdzony sposób :)
Zapisane
SterTM Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 3 6l 1.4 2004

« Odpowiedz #6 - Sobota, 09.09.2023, 12:12:48 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mogę nadmienić oraz polecić gąbkę do deski rozdzielczej, ostatnio kupiłem taką w action za kwotę w okolicach 4 zł, nawet po utraceniu swoich właściwości konserwacyjnych/nabłyszczających, dobrze sprawuje się do usuwania kurzu bądź plam i co najważniejsze nie zostawia pozostalosci po ścierce. Wystarczy spsikac ją wodą lub sprayem do detailingu i daje rade  ;D
Zapisane
peter766
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Leon 1.2 TSI 2018

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 12.12.2023, 11:51:44 - NIEPRZECZYTANA »

 z tymi chropowatymi deskami to faktycznie moze byc nie lada wyzwanie. pierwsze co mi przychodzi do glowy, to sproboj szczoteczki o miekkim wlosiu. one swietnie wchodza w te wszystkie zakamarki i nie powinny uszkodzic deski. ???? jesli chodzi o srodki czyszczace, to moze warto sprobowac jakiegos plynu do mycia naczyn? sa delikatne, ale skuteczne. ???? i pamietaj o tym, zeby nie uzyc niczego zbyt szorstkiego, bo to moze tylko pogorszyc sytuacje. mozesz tez uzyc domowej mikstury - ocet i woda. to taki stary, dobry sposob, niezawodny i ekologiczny. ???? jeszcze jedna rzecz - jak juz umyjesz deske, to dobrze ja wysusz. wilgoc to wrog drewna, moze powodowac plesn i inne nieprzyjemnosci. ???? a jak masz juz dosc tej deski, to moze czas na nowa? teraz sa jakies super higieniczne i latwe w czyszczeniu. tylko taka mala sugestia. ???? ale najpierw sproboj tych sposobow, co napisalem. trzymam kciuki, zebyś sobie poradzil! ????????
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Pielęgnacja auta» Wnętrze» Ibiza / Cordoba 6L - czyszczenie chropowatej deski
Skocz do: