+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Montaż elektrycznych szyb
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Montaż elektrycznych szyb  (Przeczytany 70778 razy)
0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #30 - Niedziela, 30.03.2008, 20:08:36 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli nie na szrotach to na pewny w IKS-ie  ;D http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=7417.msg96753#new
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #31 - Poniedziałek, 31.03.2008, 20:53:37 - NIEPRZECZYTANA »

tak, komplet na tył :) a na tyle to mi mniej zalezy, no i nie sądze że na przód dostane za 200...
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #32 - Wtorek, 01.04.2008, 10:24:56 - NIEPRZECZYTANA »

ja za to mam pytanie skoro juz ciagniem ten temat, czy przednie klamki z ibi pieciodzrzwiowej sa takie same jak w 3 drzwiowej?
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #33 - Wtorek, 01.04.2008, 10:34:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: emtezet
ja za to mam pytanie skoro juz ciagniem ten temat
Cytuj
elektryczne szyby z allegro
:o
Cytat: emtezet
czy przednie klamki z ibi pieciodzrzwiowej sa takie same jak w 3 drzwiowej?
tak :-X

Napisano: Wtorek, 01.04.2008, 11:29:36


Cytat: mac456x9
Ja mam z lat 96-99, i u mnie trzeba kupić taki plastik pod pokrętła nawiewu
http://moto.allegro.pl/item339120975_panel_sterowania_szybami_seat_cordoba_ibiza_.html
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
raf-z
Gość



« Odpowiedz #34 - Sobota, 26.04.2008, 19:07:28 - NIEPRZECZYTANA »

Próbowałem dzisiaj podpiąć szyby z allegro i napotkałem mały kłopot: nie bardzo wiem z kąd podpiąć zasilanie. Macie może jakies pomysły? Jak podpiąłem na próbę do kabli z ogrzewaniem tylnej szyby to silnik od podnośnika ledwo drgnął, to sało działo się z kilku innych przyłączy. Jedynie bezpośrednie podpięcie do akumulatora dało zamierzony rezultat ( szyba w miarę sprawnie poruszała się). Ale kurcze takie rozwiązanie to trochę nie bardzo bo trzeba by ciągnąć kablę przez całą komorę silnika ...

   A tak w ogóle moje pierwsze wrażenia zaraz po rozpakowaniu zetsawu nie były zbyt dobre ... Totalna chińszczyzna ...
Zapisane
taz Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko
Samochód: Psytt 3BG '02, 1.9TDI/Mitsubishi Pajero III '02, 3.2 DID

« Odpowiedz #35 - Sobota, 26.04.2008, 19:12:54 - NIEPRZECZYTANA »

Próbowałem dzisiaj podpiąć szyby z allegro i napotkałem mały kłopot: nie bardzo wiem z kąd podpiąć zasilanie. Macie może jakies pomysły? Jak podpiąłem na próbę do kabli z ogrzewaniem tylnej szyby to silnik od podnośnika ledwo drgnął, to sało działo się z kilku innych przyłączy. Jedynie bezpośrednie podpięcie do akumulatora dało zamierzony rezultat ( szyba w miarę sprawnie poruszała się). Ale kurcze takie rozwiązanie to trochę nie bardzo bo trzeba by ciągnąć kablę przez całą komorę silnika ...

   A tak w ogóle moje pierwsze wrażenia zaraz po rozpakowaniu zetsawu nie były zbyt dobre ... Totalna chińszczyzna ...
podepnij do jakiegos odpbiornika ktory działa po przekręceniu stacyjki.
w kazdym aucie jest tak i powiem Ci ze tak jest najlepiej wg mnie.
jesli tak podepniej to po uruchomieniu silnika, czyli po tym jak alternator zacznie działać wszystko będzie chodziło sprawnie.
W niektorych autach jeszcze jest rozwiazanie takie ze po uruchomieniu silnika dopiero mozna otworzyć szybe ale w.g mnie to jest bez sensu :ninja:
pozdrawiam
Zapisane

:google:
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #36 - Sobota, 26.04.2008, 19:26:50 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wiem czy podpinanie zestawu pod zasilanie po zaplonie to najlepsza sprawa, ja np u siebie zamierzam rowniez zalozyc domykanie z kluczyka po zamknieciu auta, wiec takie rozwiazanie nie mialoby sensu. Osobiscie uwazam ze pociagniecie zasilania prosto od akumulatora wcale nie byloby glupim pomyslem, silniki moga pobierac sporo pradu i dobrze byloby zrobic uklad na osobnym bezpieczniku.
Zapisane

raf-z
Gość



« Odpowiedz #37 - Niedziela, 27.04.2008, 06:43:53 - NIEPRZECZYTANA »

No tak tylko, że ja już próbowałem podpiąć pod ogrzewanie tylnej szyby a to działa tylko przy przekręconym kluczyku. Ale niestety to cholerstwo  pobiera tyle prądu, że szyba ledwo drgnęła (nawet przy uruchomionym silniku). Jak podpiąłem bezpośrednio pod akumulator to wszystko było ok. Raczej będe skłaniał się w kierunku tej ostatniej opcji.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 27.04.2008, 06:53:12 wysłane przez raf-z » Zapisane
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #38 - Niedziela, 27.04.2008, 07:27:39 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Jak podpiąłem bezpośrednio pod akumulator to wszystko było ok. Raczej będe skłaniał się w kierunku tej ostatniej opcji.

Popieram. sam kiedyś miałem alarm podłaczony pod "pierwszy lepszy" plus - potem sie okazało że to było zasilanie oświetlenia wnętrza ( napiecie non stop ) - jedak nieźle sie zdziwiłem, wymieniając żarówkkę w bagażniku nie mogę zamknąć auta ! (zwarłem obwód i poszedł bezpiecznik)  :ok:

PS - w instrukcji podłaczenia alarmu było jak wół narysowane podłaczenie bezpośrednio pod przewody akumulatora - alarm ma swój bezpiecznik
Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #39 - Niedziela, 27.04.2008, 21:04:26 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raf-z
Ale niestety to cholerstwo  pobiera tyle prądu, że szyba ledwo drgnęła
ale bezpiecznik oczywiscie spalilo?
Cytat: emtezet
Nie wiem czy podpinanie zestawu pod zasilanie po zaplonie to najlepsza sprawa, ja np u siebie zamierzam rowniez zalozyc domykanie z kluczyka po zamknieciu auta, wiec takie rozwiazanie nie mialoby sensu.
sie mylisz... ;)
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #40 - Niedziela, 27.04.2008, 22:24:28 - NIEPRZECZYTANA »

Nie patrzylem jeszcze na jakiej zasadzie montowane jest to domykanie, mozliwe ze podaje swoje zasilanie przy domykaniu, jezeli to co innego to mnie oswiec..:P
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #41 - Niedziela, 27.04.2008, 22:32:03 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: emtezet
Nie patrzylem jeszcze na jakiej zasadzie montowane jest to domykanie, mozliwe ze podaje swoje zasilanie przy domykaniu
zalezy od sterownika...
zachecam do zerkniecia do instrukcji a tam sie zapoznasz z sednem sprawy ;)
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
raf-z
Gość



« Odpowiedz #42 - Poniedziałek, 28.04.2008, 21:20:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
Cytat: raf-z
Ale niestety to cholerstwo  pobiera tyle prądu, że szyba ledwo drgnęła
ale bezpiecznik oczywiscie spalilo?

Owszem, spaliło. Za kilka dni wrócę do tematu, może uda mi się wszystko jakoś poskładać do kupy.
Zapisane
Gruby
Gość



« Odpowiedz #43 - Wtorek, 27.05.2008, 13:28:08 - NIEPRZECZYTANA »

Zdecydowałem się na silniki elektryczne do sterowania szybami. Zakupiłem stosowny zestaw YOKO (made in China) w sklepie firmy DENKEN w Łodzi na ul. Widzewskiej. Kilka dni później stawiłem się na umówioną godzinę do firmy CAR-EL gdzie montaż wykwalifikowanemu pracownikowi zajął 5-6 godzin.

Zostały wykorzystane prawie wszystkie elementy z kompletu a nawet udało się zamontować na tapicerce drzwi (wersja po liftingu) dołączone obudowy na przełączniki (podświetlane niestety na zielono). Jest to wykonalne ale trudniej niż w tapicerce w wersji sprzed 99r.

Nie chciałem niszczyć wkładek na podłokietnikach, bo wcześniej ładnie polakierowałem je i byłoby szkoda.
Instalacja wpięta bezpośrednio we wiązkę pod stacyjkę. Mam do chłopaków zaufanie z CAR-EL, znają się na swojej robocie.

Postaram się wykonać zdjęcia jak wygląda ta przeróbka na drzwiach. Nie pokażę wnętrzności bo mam już dosyć zdejmowania boczków z drzwi i uważania na spinki.

Koszt: 158zł zestaw YOKO + 200zł robocizna
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #44 - Wtorek, 27.05.2008, 19:52:34 - NIEPRZECZYTANA »

To pokaz chociaz jak to wyglada z zewnatrz, ja juz zestaw mam ale po wstepnych przymiarkach mam pewne obawy, jak znajde wiecej czasu to musze sie za to wziac konkretnie...
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Montaż elektrycznych szyb
Skocz do: