+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» rytmiczne pukanie/tykanie/cykanie w Toledo III
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: rytmiczne pukanie/tykanie/cykanie w Toledo III  (Przeczytany 4432 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Astilbe
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Toledo 2006 1,9

« Środa, 04.06.2014, 17:50:03 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
niedawno nabyłam kolejnego już Seata :) Tym razem Toledo III - radość wielka ale niepokoją mnie dziwne dźwięki wydawane przez to auto, a konkretnie pukanie/tykanie jakby zza deski rozddzielczej. Ten dźwiek jest dziwny gdyż jest momentami bardzo rytmiczny. Przez moment myślałam że to moje wyrzuty sumienia, ze nie opiłam mojego nowego nabytku - ale jednak to nie to. A tak serio - mechanik powiedział że to mogą być silniczki od klimatyzacji - jednak wydaje mi się to dziwne ponieważ przez kilka ostatnich dni nie włączałam klimatyzacji wcale. A dźwięk jest tak jakby coś próbowało się właczyć, sama nie wiem jak go opisać. Czy może ktoś z Szanownych Forumowiczów potrafi zdalnie zdiagnozować mojego Tolka?
« Ostatnia zmiana: Środa, 04.06.2014, 20:19:32 wysłane przez Astilbe » Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Środa, 04.06.2014, 18:54:54 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Astilbe
mechanik powiedział że to mogą być silniczki od klimatyzacji - jednak wydaje mi się to dziwne ponieważ przez kilka ostatnich dni nie włączałam klimatyzacji wcale
wystarczy wlaczony nawiew, powino byc to tak samo slychac na postoju i bez odpalonego silnika

Cytat: Astilbe
Czy może ktoś z Szanownych Forumowiczów potrafi zdalnie zdiagnozować mojego Tolka?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Astilbe
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Toledo 2006 1,9

« Odpowiedz #2 - Środa, 04.06.2014, 19:05:27 - NIEPRZECZYTANA »

nawiew też miałam wyłączony.. a dźwięk jest czasem bardzo rytmiczny (może mój Tolek jest wybitnie muzykalny)
dźwięk pojawia się tylko przy włączonym silniku
« Ostatnia zmiana: Środa, 04.06.2014, 19:10:02 wysłane przez Astilbe » Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #3 - Środa, 04.06.2014, 23:56:23 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli słyszysz cykanie podczas pracy 1,9TDI to faktycznie musi coś tam nawalać. Ja u siebie słyszę tylko i wyłącznie na włączonym zapłonie gdy włączę wentylator na 1 bieg (1 z 7).
Zapisane
Astilbe
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Toledo 2006 1,9

« Odpowiedz #4 - Piątek, 13.06.2014, 19:46:04 - NIEPRZECZYTANA »

Jak się okazało to jednak klimatyzacja. Jak włączyłam wentylację z zamkniętym obiegiem stukania nie bylo juz slychac.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» rytmiczne pukanie/tykanie/cykanie w Toledo III
Skocz do: