+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Pielęgnacja auta» Myjka Parowa - Tapicerka, plastiki itd.
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Myjka Parowa - Tapicerka, plastiki itd.  (Przeczytany 19784 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sony_st Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: CORDOBA 1.4/16V 2001

« Niedziela, 12.01.2014, 22:41:35 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Natrafiłem na allegro myjki parowe cenowo do 60zł, sprzedawcy piszą że czyści również tapicerki.
Mam pytanie do osób które używają lub mieli styczność z owymi myjkami.
Wybrałem model który jak narazie najbardziej mi przypadł do gustu http://allegro.pl/cisnieniowa-myjka-parowa-ogrom-funkcji-shark-dodat-i3878443365.html



Mam pytanie, na jakiej zasadzie ta myjka czyści np tapicerkę? Co się dzieje z brudem, plamą?
Jak sprawuje się na plastikach w naszych autach? Trzeba po tym przetrzeć?

Szukałem po internecie opinii i ludzie w większości są zadowoleni, co o tym myślicie


Zapisane
Shizo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Corolla E12 2.0 D4D 116KM 2004r / była... Cordoba SX '96

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 13.01.2014, 08:53:54 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli to może być pomocne to oglądam przez okno co kilka dni profesjonalną myjnię parową myjącą eleganckie limuzyny pod biurowcem. Brudu to nie pozostawia wokół nigdy. Czyszczenie 1 auta (wewnątrz i na zewnątrz) trwa minimum godzinę (a to profesjonalny sprzęt). Po wszystkim gość przeciera szmatką i lakier lśni jak nowy. Umycie naprawdę brudnej karoserii (błoto, piach itd) nie jest możliwe bez wstępnego mycia wodą - to dość oczywiste.
Na forach piszą:
- najszybsza, bezpieczna technologia mycia silników
- najbardziej skuteczna technologia mycia zakamarków, profili, listew, plastików itp
- najszybszy sposób na doprowadzenie wnętrza auta do idealnego stanu bez suszenia przez 3 dni
- najskuteczniejszy sposób na pozbycie się smrodu w aucie - a każdy chyba się z nim spotkał
- najszybsza metoda na usunięcie z pojazdu wszelkich złogów brudu w miejscach które dla Was były do tej pory niedostępne - bo szczota nawet najmniejsza jest dalej szczotą i nie wszędzie dojdzie

Zapisane
sony_st Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: CORDOBA 1.4/16V 2001

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 13.01.2014, 08:59:44 - NIEPRZECZYTANA »

Heh też na podobną wiadomość natafiłem w google, zastanawia mnie najbardziej jakby to się sprawowało podczas czyszczenia plamy na siedzeniu, nie wielkiej, lub brudu na podsufitce, bo mam na podsufitce maźnięte delikatnie palcem
Zapisane
s_konrad Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat IBIZA 2001 1,9 TDI

« Odpowiedz #3 - Sobota, 23.09.2017, 05:54:29 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mam bardzo doświadczonego kolegę, który prowadzi firmę profesjonalnie zajmującą się czyszczeniem i myciem wnętrz pojazdów i nie tylko. I kiedyś jak spytałem czym umyć tapicerkę drzwiową (kupiłem samochód z poplamioną w okolicy uchwytów) to usłyszałem, że nie wolno dopuścić do zawilgocenia tego typu tapicerki bo wtedy materiał oddziela się  od podłoża i jest pozamiatane. Jak czuję myjka parowa też działa z dużą dawką wilgoci + wysoka temperatura a to nie wróży dobrze tym wykończeniom. Jeśli istnieje potrzeba czyszczenia tapicerki czy podsufitki to należy stosować pianki powierzchniowo czynne, miękka szmatka do przetarcia plamy a potem odkurzacz z dobrym ciągiem i nic lepiej tego nie zrobi.
Swoją drogą aby sprzedawać myjkę parową i napisać że lepiej sięgnie w zakamarkach niż szczoteczka... Ech, psychologia marketingu naprawdę robi wiele.
Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Mapet84
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Toledo

« Odpowiedz #4 - Sobota, 12.01.2019, 21:02:42 - NIEPRZECZYTANA »

Kupiłem kiedys taka myjkę za 120 zł i powiem nie warto. Nie kupujcie tego.
Zapisane
patrick Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza

« Odpowiedz #5 - Czwartek, 16.05.2019, 07:11:54 - NIEPRZECZYTANA »

W sensie myjka parowa czyli wytwornica pary, przy pomocy której można myć z minimalną ilością wody?
Zapisane
piotrek44 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2.0 z 2008 roku

« Odpowiedz #6 - Piątek, 17.05.2019, 07:04:39 - NIEPRZECZYTANA »

W sensie myjka parowa czyli wytwornica pary, przy pomocy której można myć z minimalną ilością wody?

Tak, współczesne myjki samochodowe to przede wszystkim takie które czyszczą i myją z wykorzystaniem pary. Zwykle jak już kupuje się taki sprzęt, to po to aby zarabiać na tym pieniądze.
Dlatego lepiej jest zainwestować w trochę bardziej sprawdzony sprzęt - mam tutaj na myśli chociażby urządzenia od Karcher - ktore mają dobry stosunek ceny do jakości. W związku z tym, że nie są to tanie urządzenia należy pamiętać o tym, aby szukać w pierwszej kolejności wśród autoryzowanych dostawców. Chodzi o ewentualne wsparcie techniczne oraz obsługę posprzedażową.
Na https://www.asc-pro.pl/serwis/pytania-i-odpowiedzi/wytwornice-pary/ jeszcze sprawdź bieżącą ofertę.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 30.05.2019, 06:58:39 wysłane przez piotrek44 » Zapisane
trasy Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza 1,4

« Odpowiedz #7 - Niedziela, 06.03.2022, 17:58:37 - NIEPRZECZYTANA »

Kiedyś korzystałem samodzielnie z myjek parowych teraz myje tylko na myjniach
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Pielęgnacja auta» Myjka Parowa - Tapicerka, plastiki itd.
Skocz do: