+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Dynamika jazdy
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dynamika jazdy  (Przeczytany 19084 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #30 - Czwartek, 07.11.2013, 21:09:00 - NIEPRZECZYTANA »

L=2*Pi*r
Przy tych samych obrotach większy promień (r), to większy obwód (L), czyli samochód przebywa dłuższą drogę w jednostce czasu = jedzie szybciej :)
Ja to sobie tak jakoś pomyślałem, że mniejszy promień, to mniejszy obwód, to więcej obrotów zrobi koło na danym odcinku. Tylko źle zinterpretowałem uzyskane wyniki

Shizo, powiedzmy, że ci wierzę:
<a href="http://www.youtube.com/v/BYOd_UYWRDo" target="_blank">http://www.youtube.com/v/BYOd_UYWRDo</a>

ale (komentarz spod filmiku):
Cytuj
The yaris is a cheap car so it will overread the speed. I have a 99 yaris and I have tested the speedo accuracy, it is about 8% inaccurate, the true speed would be 92% of 191kph =0.92 x 191 = 175.7kph
Zapisane

mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #31 - Czwartek, 07.11.2013, 21:13:38 - NIEPRZECZYTANA »

Przecież ta droga jest pochylona w dół.  :-X
Zapisane
Danny Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dębica
Samochód: Był Leon Cupra R '02 1.8T i Leon 2.0T Je Design , jest Ibiza FR '08

« Odpowiedz #32 - Czwartek, 07.11.2013, 22:08:13 - NIEPRZECZYTANA »

To jak już mowa o japońskich silnikach to miałem kilka tyg. temu na własność Hondę Civic Type R 200-konną i to się kręciło ostro i tak też jechało :ok: . Prędkości maks. nie sprawdzałem bo nie było bardzo gdzie, ale podejrzewam, że może 230km/h by poszła. A tu Yaris 1.0 i 195km/h :-X   Od kilku miesięcy z kolei mam 2.4 Vtec w Accordzie Type S i tak do 200km/h jakoś tam idzie, a wyżej już raczej słabo. Tak że jeśli 2.4 z Hondy tak jedzie, że szału za wielkiego nie ma w okolicy 200km/h to jakim cudem 1.0 jedzie prawie tyle samo??? ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Dynamika jazdy
Skocz do: