+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Zwarcie?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zwarcie?  (Przeczytany 14941 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Elwes
Gość



« Sobota, 08.04.2006, 19:06:44 - NIEPRZECZYTANA »

Ostatnio moja ibiza nieźle mnie kopie przy wysiadaniu.. czym to moze byc spowodowane? wczesniej nic takiego mi sie nie robiło... oraz czasami kontrolka ABSu mruga przy jexdzie na małuch dołkach lub przy przyspieszaniu... moze mam jakies zwarcie czy coś.. :(?

Z góry dzieki za pomoc.. ;(
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #1 - Sobota, 08.04.2006, 19:59:55 - NIEPRZECZYTANA »

Może Ci się siedzenia elektryzują w zależności od ubrań w jakich jeździsz. Powinieneś prać ubrania i pokrowce w Cocolino.

Też tak czasami mam - odpowiedź wyżej... :ok:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Kant1242
Gość



« Odpowiedz #2 - Sobota, 08.04.2006, 21:47:37 - NIEPRZECZYTANA »

Ja to swego czasu zawsze dotykałem ibizki łokciem  :test:  a potem samo przestało :mrgreen:  
A co do kontrolki migającej na muldach to też to kiedyś miałem tylko nie pamiętam co to było :neutral:
Zapisane
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #3 - Niedziela, 09.04.2006, 10:40:41 - NIEPRZECZYTANA »

Co do kopania to możesz sobie zapodać taka tasiemke co wisi na aucie i się smyra z asfaltem.

A co do ABSu to mi się kiedyś też 2 razy zapodała kontrolna (tyle ze nie migała tylko na pare minut się włączyła i wtedy ABS nie działał). Jobski mi przeVAGował wtedy auto i wyszło, że to czujnik w lewym bębnie - lubią się ponoć zabrudzać. Nic z tym nie robiłem ale kiedyś przy okazji odchylania siedzeń z tyłu (tam idzie kabelek ze złączną od ABSu) przesmarowa go i dobrze wpiąłem i od tego czasu mam spokój. Może to akurat przypadek i może czujnik na razie mi odpuścił ale warto spróbować...

A jeśli Cię kopie i kontrolna mruga to kto wie czy przy tej złączce coś sie z nią nie styka.
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #4 - Niedziela, 09.04.2006, 11:01:34 - NIEPRZECZYTANA »

mnie też kiedyś kopała.. Wszystkie auta mnie kopały, w końcu im samo przeszło.. Może to faktycznie związane z elektryzowaniem się ubrań?  :ok:
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #5 - Niedziela, 09.04.2006, 11:38:43 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "heartless"
Wszystkie auta mnie kopały

...a może byłeś dla nich niedobry?...   :zakrecony:
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #6 - Niedziela, 09.04.2006, 14:42:21 - NIEPRZECZYTANA »

Koiące auto to standard mnie ostatni kopie okno w robcie za każdym razem gdy chce je otworzyć a przecież nie puszcze taśemki z 11 piętra do asfaltu. A co do aut ja zauważyłem że owszem auta kopią ale właśnie na wiosne lato, a zimą im samo przechodzi.
Zapisane

Elwes
Gość



« Odpowiedz #7 - Niedziela, 09.04.2006, 15:13:57 - NIEPRZECZYTANA »

Dzieki za odpowiedzi...

Dzisiaj wsiadłem w innym ubraniu i odziwo nie kopie.. wczoraj mialem bluze z niby polaru.. i tak mnie pieścił że sie normalnie bałem jej..

Możliwe że to przez ubrania...

A co do kontrolki to mruga(świeci) nadal.. możliwe że to wina tego co Kolega wyżej napisał..

Pozdrawiam
Elwes.
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #8 - Niedziela, 09.04.2006, 17:15:14 - NIEPRZECZYTANA »

Jest na to sposób - jak wysiadasz z auta - to trzymaj ręką metalowych części drzwi - wtedy niezdąży się wyładować naelektryzowanie :rock:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #9 - Niedziela, 09.04.2006, 18:15:13 - NIEPRZECZYTANA »

w każdym uczuciu musi zaiskrzyc zanim coś powstanie ... w tym wypadku miłość do Seata ...  :mrgreen:  :ok:  :ny:  ;-)
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
koper_1986
Gość



« Odpowiedz #10 - Środa, 17.05.2006, 18:39:30 - NIEPRZECZYTANA »

Ja rownież zamykam moją ibizke łokciem :))
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #11 - Środa, 17.05.2006, 18:42:34 - NIEPRZECZYTANA »

Ja tez sie czasami boje zamykac ale to jest wina bluzy z niby polaru to ona tak dziala :)
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #12 - Środa, 17.05.2006, 18:47:54 - NIEPRZECZYTANA »

Może wartałoby uziemic auto ???? Tylko czy to coś daje ???? Taki ciągniony pasek z tyłu.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #13 - Środa, 17.05.2006, 18:51:59 - NIEPRZECZYTANA »

No to ja powiem wam tak jest to spowodowane tym ze podczas jazdy w suchym powietrzu (wiosna lato) samochod ocierajac sie o nie powoduje naładowanie go ładunkiem elektrycznym. POnadto moze to byc spowodowane tym ze ocierasz sie ubraniem o siedzenia najlepszy sposob na to (gumka od spodi nie zawsze skutkuje) wysiadajac zanim połozysz noge na ziemi złap  reka za słupek albo ramke metalowa nad oknem ewentualnie jak zamykasz to trzymaj w reku kluczyk i nim dotykaj karoseri kluczyk nie czuje:P
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #14 - Środa, 17.05.2006, 18:58:06 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
Może wartałoby uziemic auto ???? Tylko czy to coś daje ???? Taki ciągniony pasek z tyłu.

eeeetam jakies duperszmity! Podobno nie dziala. Lepiej nie ubierac sie w okreslone ubrania lub dotykac czyms wczesniej dzwi.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Zwarcie?
Skocz do: