+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Sonda Lambda 4- przewodowa, jaka wybrac? gdzie kupic?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sonda Lambda 4- przewodowa, jaka wybrac? gdzie kupic?  (Przeczytany 65697 razy)
0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #60 - Wtorek, 28.10.2008, 13:37:42 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: pawel_lom
Chyba chińska... :)

Uniwersalna jest tak naprawdę niewiele tańsza od takiej z normalną wtyczką.

Sam jestes chiński. Średnio co 3 dni sprzedaje jakąś sondę czy to uniwersalna, czy dedykowana i wiem co ile kosztuje i jak działa, więc nie wyskakuj tu z chińskimi wierszami bo nie bardzo wiesz o czym piszesz.
Pewnie nawet nie bardzo rozumiesz różnice miedzy sonda uniwersalną a dedykowana, skoro tylko wtyczki porównujesz.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
pawel_lom
Świeżak
Offline Offline



Samochód: cordoba vario 2002 1.6 ALM

« Odpowiedz #61 - Wtorek, 28.10.2008, 14:29:25 - NIEPRZECZYTANA »

ta jasne, a jak klient pyta czemu jest w białym-szarym pudełku to gadasz że to specjalna opcja bosch OEM :) i że hologramów już bosch nie nalepia.

W InterCars bosch uniwersalny 4 przewody 0 258 986 505 kosztuje 200 zeta, co prawda katalogowo to u nich drożyzna, ale nie do tego stopnia, nawet na allegro po 200 zł ona chodzi :)
Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #62 - Wtorek, 28.10.2008, 14:40:40 - NIEPRZECZYTANA »

no popatrz, a ja sprzedaje po 120zł uniwersalną.
Nikt ci nie każe kupować w Inter carsie, kupuj w ASO bedziesz miał orginał i 100% zadowolenia :rotfl:
Widać że nie bardzo rozumiesz zasadę działania hurtowni motoryzacyjnych. Detaliczny klient przychodząc do takiej hurtowni na wejściu musi zapłacić więcej niż właściciel sklepu, lub warsztatu, co jest normalne i zdrowe, więc nie dziwota że ci powiedzieli 200zeta za sonde.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 28.10.2008, 14:43:39 wysłane przez Leemarvin » Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
pawel_lom
Świeżak
Offline Offline



Samochód: cordoba vario 2002 1.6 ALM

« Odpowiedz #63 - Wtorek, 28.10.2008, 14:53:01 - NIEPRZECZYTANA »

To zdecyduj się po ile sprzedajesz, po 100 czy po 120 w końcu :) i jeszcze od tego stałym klientom rabat dajesz ? Bo przecież w hurtowni to za darmo sondy ci dają :) po 50 zeta sprzedają oryginalne sondy boscha :) tylko hologram sobie trzeba samemu namalować ;)



Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #64 - Wtorek, 28.10.2008, 15:04:34 - NIEPRZECZYTANA »

Widze że wiesz lepiej po ile ja kupuję, więc nie ma sensu z tobą dalej rozmawiać. A rabatów już nie daję żadnych, cena jest jednakowa dla wszystkich. Mam wrażenie że zostałeś skrzywdzony mocnoooo przez chłopaków z IC i teraz próbujesz na siłę innych nastawić złowrogo. To co ja sprzedaje i za ile to moja sprawa, ale napewno nie handluje podróbkami, zresztą sporooo osób z forum i nie tylko o tym sie przekonało. A jeśli dla ciebie ważniejszy jest hologram na kartoniku od wartościowej części to twój duży problem.
Rozumiem że ufasz bezgranicznie ASO i oferowanym przez nich częsciom? Zdziwiłbyś się że często gęsto ASO kupuje części w IC, na przykład sprzęgła LUK`a montowane jako orginał VW. Widziałeś kiedyś orginalne sprzęgło VW? Bo ja nie.
Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
pawel_lom
Świeżak
Offline Offline



Samochód: cordoba vario 2002 1.6 ALM

« Odpowiedz #65 - Wtorek, 28.10.2008, 15:25:51 - NIEPRZECZYTANA »

Czyli przyznajesz że nie ma hologramu boscha na sondzie i nadal jest oryginalna ? to ja więcej pytań nie mam.

Oryginalność sond Boscha można łatwo sprawdzić tu https://www.protect.bosch.com/pl/index.asp podając numerek z hologramu opakowania. Jak go nie ma to nawet sprawdzać nie trzeba.

Nikt w IC mnie nie skrzywdził, nawet tam nie kupuję, dałem ich cenę na przykład, bo fajny katalog  z cenami mają w necie http://sklep.intercars.com.pl/ , orientacyjnie można zobaczyć ile część MAKSYMALNIE może kosztować w normalnym sklepie, ale przeważnie można brać poprawkę 20-30 % mniej i wyjdzie cena rynkowa.

W ASO nie byłem ani razu ;) nawet nic o nim nie wspominałem.

Nie wiem czemu piszesz o jakiś sprzęgłach, ale widziałeś kiedyś opony marki SEAT ?
Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #66 - Wtorek, 28.10.2008, 16:10:32 - NIEPRZECZYTANA »

Skoro są sprzedawane w sklepie, z paragonem, czy też fakturą, to jak mogą być podróbkami? Zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz? Nie można sprzedawać legalnie podrobionych części w sklepie, czy hurtowni, bo to kryminałem grozi nie sprzedawcy, czy klientowi, ale właścicielowi sklepu, bądź hurtowni, a na to raczej sobie nikt nie pozwoli żeby zarobić 50zł więcej na sondzie.
Sonda sprzedawana w ASO jakoś nie ma twojego ukochanego hologramu na kartoniku a jest orginalna, bo wyprodukowana przez Boscha. Ja wcale nie twierdze że nie ma na rynku podróbek z chin, czy innych państw wschodu, gdzie ludzie robią taki badziew za miseczke ryżu, szczególnie allegro jest tym przepełnione, ale wcale sonda nie musi kosztować 500-600zł żeby była orginałem Boscha. Autoryzowany przedstawiciel Bosch na małopolskę nie może chyba sprzedawać podróbek, prawda? Ja ja biorę od niego, a za ile sprzedaje to mój prywatny biznes, moge nawet dołożyć do tego, ale zyskuje klienta na następny raz. Na tym polega handel, nie zawsze się zarabia.
Fragmentu o sprzęgle tłumaczył ci nie będę, skoro nie rozumiesz, podobnie jak przy kabelkach i wtyczkach sondy.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 28.10.2008, 16:15:37 wysłane przez Leemarvin » Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
pawel_lom
Świeżak
Offline Offline



Samochód: cordoba vario 2002 1.6 ALM

« Odpowiedz #67 - Wtorek, 28.10.2008, 18:20:02 - NIEPRZECZYTANA »

twoja sonda nie ma hologramu i nie jest z ASO, więc nie może być boschem (chyba że producent kłamie na swojej stronie internetowej na temat sprawdzenia autentyczności produktu)

A gadanie handlarza z giełdy warzywnej że dopłacasz do interesu sobie daruj.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 28.10.2008, 18:23:24 wysłane przez pawel_lom » Zapisane
Rene Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Skoda Octavia II 2.0 FSi

« Odpowiedz #68 - Wtorek, 28.10.2008, 18:25:51 - NIEPRZECZYTANA »

pawel_lom, kupowałeś coś od Leemarvina, że masz tyle do powiedzenia na temat tego co i jak sprzedaje? Ja , jak i wiele osób z tego forum miało tę przyjemność i jakoś wszyscy są zadowoleni zarówno z jakości części jak i z cen, które Leemarvin proponuje.
Zapisane

Skoda Octavia II 2.0 FSi Elegance

Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #69 - Wtorek, 28.10.2008, 19:07:34 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: pawel_lom
twoja sonda nie ma hologramu i nie jest z ASO, więc nie może być boschem
Śmieszny jesteś człowieku, skąd możesz wiedzieć czy sondy sprzedawane przeze mnie mają twój ukochany, uwielbiony hologram, czy nie, skoro nie kupowałeś ode  mnie i nie będziesz kupował?
Dla twojej wiadomości, wszystkie części sprzedawane przeze mnie są orginalne, w orginalnych pudełkach, z orginalnymi i autentycznymi twoimi ukochanymi hologramami :rotfl: jeśli taki posiadają, mają gwarancję roczną lub dwuletnią, zależnie od części, często pochodzą również z ASO Skody badź Seata w Krk i jeszcze jakoś nie miałem żadnych problemów z podejrzeniem podrabiania części, a wiele osób z forum na częściach się zna, nie tak jak ty oceniając orginalność części po cenie i hologramie na kartonowym pudełeczku, które można zamienić, wydrukować, kupić na allegro. Próbujesz być dobry w łapaniu za słówka, ale nawet to ci nie wychodzi zbytnio.
Ja do interesu nie dopłacam, ja na tym zarabiam i wcale tego nie kryję, bo też i po co? Bywa jednak tak, że na pewnej części nie zarabiam wcale, albo zarabiam złotówkę na dodatni obrót firmy.
Nie chce mi się już dochodzić z tobą, szkoda czasu.

« Ostatnia zmiana: Wtorek, 28.10.2008, 19:14:37 wysłane przez Leemarvin » Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
pa84 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: VC 2.2 DTI, IBIZA SPORT 1.4 BXW 2006r.

« Odpowiedz #70 - Wtorek, 28.10.2008, 20:56:09 - NIEPRZECZYTANA »

po co ta kłutnia niech jedni kupuja w aso (ci maja naj... wełbach) a inni u Leemarvina albo na allegro, ja mam np rabacik w małym sklepiku motoryzacyjnym i mam bardzo dobre ceny u nich zarówno do seata jak i innych marek
Zapisane
seat98 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Jedlicze / Krosno
Samochód: Toledo 1998 1.6 AFT 74 kw

« Odpowiedz #71 - Środa, 29.10.2008, 20:12:42 - NIEPRZECZYTANA »

No dobra kłótnia już zakończona teraz moge powiedzieć że sonda była zapakowana w żółte opakowanie tekturowe z hologramem i napisem Bosch made in USA.A sonda uniwersalna kosztowała 230 zł.Leemarvin powiedz mi czy spotkałeś się z sondami Boscha w obrocie żeby  miały nabity znaczek z logo VW/Audi i czy ma to jakieś znaczenie jeśli chodzi o żywotność.
Zapisane

Toledo 1.6 AFT Lpg OMVL DREAM XXI-N sekwencja
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #72 - Środa, 29.10.2008, 22:34:25 - NIEPRZECZYTANA »

Są sondy Boscha kierowane do serwisów ASO i autoryzowanych sklepów i takie mogą, ale nie muszą mieć nabity znaczek VW. Jednak są to takie same sondy jak kupowane w hurtowniach, dedykowane pod konkretny model silnika, dobierane czasem po numerze motoru. Co do żywotności, to raczej nie ma to znaczenia, jeśli sonda jest poprawnie dobrana. A z tym często są problemy.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
daniels81
Gość



« Odpowiedz #73 - Czwartek, 13.05.2010, 13:32:25 - NIEPRZECZYTANA »

po 188888 kilosów padła mi sonda :) jak wiadomo kod silnika AFT i chyba 4 żyłowa, teraz tak prośba do tych co wymieniali sondę w tym silniku o podrzucenie linka z jakąś sprawdzoną sondą z góry dziękuję  :pub:
Zapisane
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #74 - Czwartek, 13.05.2010, 19:09:29 - NIEPRZECZYTANA »

ja mam uniwersalną Boscha o numerze 0 258 986 503 kupioną w intercars
jeżdżę już na niej 2 lata i jeszcze się nie popsuła
jak ją kupowałem kosztowała ok. 180 zeta a teraz 260  >:(
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 13.05.2010, 21:27:55 wysłane przez havran » Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Sonda Lambda 4- przewodowa, jaka wybrac? gdzie kupic?
Skocz do: