+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Xenon
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Xenon  (Przeczytany 208230 razy)
0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #105 - Sobota, 12.01.2008, 10:15:50 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Wytłumaczcie mi jeszcze jeden motyw. Na jakiej zasadzie działa spryskiwacz do xenonów?
W toyocie kierujący decyduje kiedy są spryskiwane lampki.
Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #106 - Sobota, 12.01.2008, 11:05:33 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: misiu_tdi
w seryjnych lampach bez soczewki xenon   dla mnie to tragedia 

A co powiesz na np. renault lub volvo i jeszcze wiele innych w ktorych fabryczne xenony sa bez soczewki na zarnikach d2r?

HID trzeba poprostu zalozyc z glowa, a nie wpier...ic w lampe i cieszyc jape bo fajnie swieci... Xenon na zarniku D2R nie ma prawa oslepiac nawet w seryjnej lampie, z tym tylko ze zestawy z alegro z tym zarnikiem sprzedawane sa jak narazie tylko pod lampy z zarowka H7.
Zapisane

misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #107 - Sobota, 12.01.2008, 11:47:30 - NIEPRZECZYTANA »

spons, Nie pisz bzdur, bo jeśli xenon fabrycznie nie jest w soczewce to szkło reflektora lub sam reflektor jest tak skonstruowany że i tak nie oślepia jadących z naprzeciwka. Xenon ma mocniejszy strumień światła i jeśli nie jest fabryczny to nidgy nie będzie w 100% OK. Chyba że go wsadzisz w seryjną lampe i spuścisz tak na dół, że i owszem nie będzie oślepiał ale i Ty sam niewiele zobaczysz.

Od razu na ulicy widać, który xenon to fabryczny a który drut z allegro. Nie mówiąc o tym że te za 199zł świecą na niebiesko  ;D

Nie chodzi, że jestem uparty jak osioł i kropka. Ale nie widziałem jeszcze niefabrycznego xenonu, który spełniałby swoje funkcje, nie oślepiając przy okazji innych. Nie mówiąc o samo poziomowaniu i spryskiwaczu.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 12.01.2008, 11:50:30 wysłane przez misiu_tdi » Zapisane

Seat Leon TS bigT
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #108 - Sobota, 12.01.2008, 13:11:36 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kotu
A czasem do xenonu nie trzeba miec ukladu samopoziomującego i spryskiwaczy :-\ ??
Cytat: punchoo
Wytłumaczcie mi jeszcze jeden motyw. Na jakiej zasadzie działa spryskiwacz do xenonów? Czy on co jakiś czas spryskuje samoczynnie światła - czy jest to manualna opcja - uruchamiana tylko przez kierującego ??
Cytat: KYS
Spryskiwacz reflektorów działa co któreś (chyba co 3) spryskanie szyby przedniej...
Przynajmniej tak było w Skodzie Superb 
Cytat: dominik
W toyocie kierujący decyduje kiedy są spryskiwane lampki.

Czyli z tych wypowiedzi - albo można sobie odpuścić spryskiwacz reflektorów - albo dorobić manualny (widziałem coś takiego za ok 100PLN na Allegro).

P.S.: Co nie zmienia faktu - że dalej jest to konstrukcja nie zgodna z prawem :!:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #109 - Niedziela, 13.01.2008, 15:18:25 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: misiu_tdi
spons, Nie pisz bzdur, bo jeśli xenon fabrycznie nie jest w soczewce to szkło reflektora lub sam reflektor jest tak skonstruowany że i tak nie oślepia jadących z naprzeciwka

Zarnik jest inny, ma specjana przeslone zapobiegajaca rozpraszaniu sie swiatla po calym odblysniku, wiazka swiatla rozklada sie tak jak na normalnej zarowce. Relfektory musza miec gladkie szklo.

Napisano: Niedziela, 13.01.2008, 15:16:48


Cytat: misiu_tdi
Nie chodzi, że jestem uparty jak osioł i kropka. Ale nie widziałem jeszcze niefabrycznego xenonu, który spełniałby swoje funkcje, nie oślepiając przy okazji innych

Widocznie niewiele widziales ;)
Zapisane

daniels81
Gość



« Odpowiedz #110 - Niedziela, 13.01.2008, 18:56:27 - NIEPRZECZYTANA »

Jezusie...brat ma w Leonie soczewki i walniety xenon z allegro :ok:  no i co ? świeci idealnie specjalnie jezdziłem przed nim 30 minut jak debil po całym miescie zeby sprawdzic ze nie oslepia. No i czy jechalem przed nim czy na przeciwko nic mnie nie oslepiało.... no i niespodzianka ja mam w swojej cordi załozone angele od FK na soczewkach i ten sam drutowaty xenon z allegro i swieci idelanie. 3 razy zatrzymała mnie policja 2 razy w KRK dwa razy w Stalowej Woli i za kazdym razem przygladali sie reflektorom i nie mieli zadnych problemow. Dlatego jak czytam ze nie fabryczny xenon nie sweci to mi sie smiac chce.... :evil:
Zapisane
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #111 - Niedziela, 13.01.2008, 19:02:12 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: daniels81
mam w swojej cordi załozone angele od FK na soczewkach i ten sam drutowaty xenon z allegro i swieci idelanie
Wszystko zależy pewnie od lamp bo jakby nie patrzyć FK to już jakaś firma z doświadczeniem w oświetleniu ,a większość
xen-zestawów dokładana jest to chińskich lamp angelsów i starych zżółkniętych kloszy-to jak to ma świecić :o
Zapisane
Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #112 - Niedziela, 13.01.2008, 19:25:57 - NIEPRZECZYTANA »

Ja pierd.. jak widze jak ten Misiu pisze ze to złe to tamto to oślepia to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera i to Pierd.... jak kaziu struty ja wlasnie zalozylem xenon na zwykła lampe pojechalem na diagnostyke jeszcze ustawic i specjalnie moja pani pojechala ibiza ja moim busem i czekałem az pojedzie z przeciwka, fakt jest jeden swieci intensywniej ale jak mi ktos powie ze jak jest dobrze ustawione i oslepia to moge dac sobie reke odciac a jak jestes misiu taki madry zapraszam do obejrzenia a z przepisami jest roznie zalezy na kogo sie trafi ja miałem akurat zanim miałem zalozony xen kontrole i pytalem sie policjanta i on mi mowil ze znowu nie ma jasno sprecyzowania co do montazu xenonu wiec zalezy na kogo sie trafi.Aha i jeszcze jedno barwa swiatła 4300/5000/6000K jest optymalna potem wszystkie 8000/10000/12000 jakos dziwnie odbijaja sie na kloszu a na drodze nic nie widac.Jezeli ktos z Wlkp chciałby zobaczyc jak jest u mnie i potwierdzic to co napisałem zapraszam moge nawet dojechac do Poznania te 50km w ta czy w ta nie gra roli
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 13.01.2008, 19:29:36 wysłane przez Pierka » Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #113 - Niedziela, 13.01.2008, 22:43:02 - NIEPRZECZYTANA »

Misiu po czesci ma racje niestety, wiele ludzi wklada najtansze zestawy z allegro z temperatura swiatla np 8 czy 10k kelvinow, a zeby tego bylo malo nawet nie pomysla o tym zeby podjechac na stacje diagnostyczna i wyregulowac swiatla, takie zenony raza same z siebie przez to ze barwa swiatla jest poprostu zbyt intensywna, 4300 i 5000k sa najbardziej optymalna barwa. Prawda jest taka ze oslepiac mozna nawet swiatlami na zwyklej zarowce jezeli nie sa wyregulowane, nie wspominam juz o tych ktorzay wkladaja mocniejsze zarowki.
Zapisane

Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #114 - Poniedziałek, 14.01.2008, 19:23:50 - NIEPRZECZYTANA »

No dokładnie spons z tym sie z Toba zgodze ze nawet normalna zwykła zarowka moze oslepiac ale kazdy próbuje Misiu_tdi powiedziec ze jak jest dobrze ustawione swiatlo to nie ma prawa oslepiac i ja jestem tego pewien bo wiem co mam i mam opinie roznych ludzi lacznie z chlopakami ze stacji diagnostycznej fakt jest to w jakims sensie nielegalne no ale trudno nie ma ryzyka nie ma zabawy :)
Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #115 - Poniedziałek, 14.01.2008, 23:19:52 - NIEPRZECZYTANA »

Pierka, Czy ty chłopie nie rozumiesz, że xenon ma silniejszy strumień światła i nawet jeśli dobrze ustawisz, a władujesz kartofle do swojej furmanki to przód Ci sie unosi i zaczyna świecić wyżej? Masz samopoziomowanie???

Sorka ale nie wyobrażam sobie xenonu w seryjne lampie w Ibizie. Chyba że Twoje nie oślepiają, bo świecą 5 metrów przed autem.

Mój kumpel ma zenon w Leonie w seryjnej lampie. Owszem był na stacji i wsio ładnie ustawili. Ale jest tyle rozproszonego światła, że i tak oślepia. To nie jest tylko moja opinia. I co z tego, ze mu wyregulowali? Większość światła świeci prawidłowo, ale część rozproszona oślepia.

I wyloozoj chłopie, bo sie na mnie spinasz non stop. Ja juz wiele druciarskich zenonów widziałem i jestem temu zdecydowanie PRZECIWNY. Soczewka zupełnie inaczej rozprowadza światło, ale seryjna lampa z odłbyśnikiem to tragedia z xenonem.
Zapisane

Seat Leon TS bigT
guayre Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: była Ibiza '01 1.9TDi AGR+ __-__ jest Toledo '02 ASV

« Odpowiedz #116 - Poniedziałek, 14.01.2008, 23:34:32 - NIEPRZECZYTANA »

Ok, teraz podsumowujac dyskusje, z ktorej ktos zielony jak ja nie wszystko rozumie, podajcie jakas godna polecenia aukcje (przykladowa) z opisem zestawu tutaj (bo aukcje szybko sie koncza i niedlugo nie bedzie mozna sobie zobaczyc) we w miare przystepnej.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 14.01.2008, 23:36:49 wysłane przez guayre » Zapisane
MarkusD Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bytom
Samochód: Seat Ibiza 97 1,4

« Odpowiedz #117 - Wtorek, 15.01.2008, 01:00:56 - NIEPRZECZYTANA »

Na początek powinienem się przywitać ale wyjątkowo to pominę ze względu na dyskusję o Ksenonach czy oślepiają czy nie, trzeba zadać sobie pytanie dlaczego montowane fabrycznie Ksenony są takie drogie i dlaczego nie oślepiają! odpowiedź: ponieważ mają w tylnych amortyzatorach lub też w ich okolicach układ żyroskopowy który ciągle reguluje wysokość lamp i nie ma tu znaczenia ile osób wsiądzie do Ibizy z tyłu (jeżeli oślepiają to tylko na chwilę na wybojach naszych Polskich dróg) , jeżeli pan z drogówki będzie trochę inteligentny to każe włączyć to badziewie Ksenonowe i obojętnie w jaki sposób spowoduje obciążenie tyłu czyli jego ugięcie i obserwując snop światła będzie wiedział czy te światła są takie jak należy czy też nie ponieważ układ żyroskopowy powinien dokonać korekty na obniżenie tyłu, lecz do tego potrzeba trochę wiedzy i inteligencji, temat przerobiony na podstawie Reno Megane(niestety) mojego kumpla, ten złom już na szczęście sprzedany... :pub:
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 15.01.2008, 01:06:19 wysłane przez MarkusD » Zapisane

MarkusD
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #118 - Wtorek, 15.01.2008, 09:45:19 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: MarkusD
jeżeli pan z drogówki będzie trochę inteligentny to każe włączyć to badziewie Ksenonowe i obojętnie w jaki sposób spowoduje obciążenie tyłu czyli jego ugięcie i obserwując snop światła
W samochodach, które mają seryjne xenony układ żyroskopowy poziomuje światła przy każdym ich włączeniu (co śmiesznie wygląda, bo najpierw światła świecą "pod samochód" a później podnoszą się  ;) ).
Najciekawszy objaw z jakim spotkałem się w seryjnych ksenonach to to, że układ ustawia światła do pozycji w której znajduje się samochód w momencie włączenia świateł - czyli jeżeli np. staliśmy na górce to światła ustawią się tak aby świecić dobrze podczas przechyłu  ;D
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #119 - Środa, 16.01.2008, 10:25:53 - NIEPRZECZYTANA »

Pierka, A jakie masz zarniki ? z przyslona czy bez ? Dlugo ci zajela instalacja ?
« Ostatnia zmiana: Środa, 16.01.2008, 12:26:14 wysłane przez kozak » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Xenon
Skocz do: