+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Xenon
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 27   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Xenon  (Przeczytany 208118 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Miro Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: BMW E91 318D 2009

« Odpowiedz #45 - Środa, 10.10.2007, 17:12:02 - NIEPRZECZYTANA »

Panowie,ja mam inne zdanie na temat xenonów w zwykłych lampach.
Po przeczytaniu na LC wątku o xenonach dochodzę do wniosku,że jednak sie sprawdzają w zwykłej lampie(oczywiście z gładkimi kloszami).
Jeżeli mamy prawidłowo zamontowane palniki i dbamy o ustawienie świateł,xenon świeci o niebo lepiej niż seria i co najważniejsze-tam gdzie ma świecić,a nie po oczach jadących z przeciwka.

Osobiście jeżeli miałbym zakładać xenon,to tylko na firmowych podzespołach np Philips-palnik i Denso-przetwornica.
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #46 - Środa, 10.10.2007, 18:26:09 - NIEPRZECZYTANA »

Miro, i tu sie zgadzam z Toba ale przezroczyste lampy to przewaznie soczewki a jesli nawet sa czyste szkla to do xenonów musza byc spryskiwacze albo wycieraczki takze juz mamy problem:D
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #47 - Środa, 10.10.2007, 20:18:55 - NIEPRZECZYTANA »

Ze spryskiwaczami to jeszcze pikuś. Np daniel_1f w swojej cordobie ( stara buda - wąski zderzak ) ma oryginalne spryskiwacze świateł.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #48 - Środa, 10.10.2007, 20:53:03 - NIEPRZECZYTANA »

no sam mam ochote zalozyc do siebie tylko kwestia dobrac odpowiednie spryskiwacze osobna pompke i zbiorniczek bo tak sobie zarzyczyłem:D i wpiac sie w instalacje i juz:D

Napisano: Środa, 10.10.2007, 21:50:56


albo zrobie trojnik od pompki sam nie wiem;D
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
michalp21 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Cordoba Sx

« Odpowiedz #49 - Sobota, 17.11.2007, 22:07:05 - NIEPRZECZYTANA »

a co sądzicie o http://www.allegro.pl/item269252248_siemens_xenon_xenony_hid_h1_warszawa_nowosc_.html
Zapisane

misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #50 - Niedziela, 18.11.2007, 16:03:42 - NIEPRZECZYTANA »

Jak już to weź te 6000K bo 8000 to już fiolet :P

Ale tak jak chłopaki już napisali, jeśli nie ma soczewki i gładkiego szkła to będzie bardzo dużo rozproszonego światła (samooślepianie i oślepianie innych)
Zapisane

Seat Leon TS bigT
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #51 - Niedziela, 18.11.2007, 16:09:45 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wart swojej ceny  :o  to zapewne xen opatrzony napisen simens
Wszystko jest to samo tylko inne pudła
równie dobrze można mieć za 350zł to samo
Zapisane
michalp21 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Cordoba Sx

« Odpowiedz #52 - Niedziela, 18.11.2007, 17:39:00 - NIEPRZECZYTANA »

dzisiaj sie dowiedziałem ze siemens i bosch nie produkują zestawów H.I.D.  <lol> nie dajcie sie nabrac to są chińskie podróbki z naklejkami bosch i siemens. Ja mam swiatła soczewkowe i bede kupował zestaw helli albo denso. zapraszam do oceny http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=6387.0 
Zapisane

Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #53 - Niedziela, 18.11.2007, 18:23:15 - NIEPRZECZYTANA »

Panowie to co czytam o xenonach z waszych wypowiedzi to smiac mi sie chce.
Po pierwsze jakie gładkie szkło musi byc!!Bzdura na kółkach a Mercedes W210 (okular) z roczników 1996-1998 jakie ma szkło gładkie?? w zyciu jest normalny klosz taki jak w ibizie.
Po drugie prawda jest taka ze jest to nielegalne ale!!Miro ma 100% racje dobrej firmy zestaw i dobrze ustawione swiatło nie oslepia innych i daje o wiele wiecej swiatła na drodze sam na próbe załozyłem zestaw taki od kolegi do mojej ibizy i zastanawiam sie nad czyms takim.Po trzecie po co wam spryskiwacze??Jezeli jest to nielegalne to i tak wam za to dowod wezma a spryskiwacz jest potrzebny tylko po to by oczyscic szkło z brudu.
Miałem w astrze załozony Bi-Xenon na soczewce i gładkiej szybie nie miałem spryskiwaczy jezdziłem jakis czas tak, miałem kilka kontroli i nikt sie nie doczepił wiadomo trafi sie na jakiegos słuzbiste i po dowodzie.
Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #54 - Niedziela, 18.11.2007, 23:42:16 - NIEPRZECZYTANA »

Pierka i uważasz że ten xenon w Mercach ładnie świecił??? Bo co, bo to Mercedes więc musi byc dobrze??  Jakoś szybko sie z tego wycofali i nikt inny tego nie praktykuje ...
Zapisane

Seat Leon TS bigT
Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #55 - Poniedziałek, 19.11.2007, 14:20:49 - NIEPRZECZYTANA »

Swieci nie swieci na pewno kierowca widzi lepiej na drodze niz na zwykłej zarowce a wcale nie wycofali tylko po liftingu równiez xenon jest za zwykła szybką tylko osadzona bardziej w srodku a na zewnatrz jest gładkie szkło a konkretnie chodziło mi o to ze bzdurą jest ze obowiązkowe jest gładkie szkło a jak nie wierzysz jaka jest różnica to załóz sobie taki zestaw i wtedy pogadamy
Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #56 - Poniedziałek, 19.11.2007, 14:22:12 - NIEPRZECZYTANA »

Ja nie pisałem nic w stylu, że obowiązkowe jest gładkie szkło. Chodziło tylko o to, że bez tego xenon oślepia i taka robota jest do bani ...
Zapisane

Seat Leon TS bigT
Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #57 - Poniedziałek, 19.11.2007, 14:26:46 - NIEPRZECZYTANA »

co ty piszesz ze oslepia !!! Gdyby oslepiał nie został by dopuszczony do ruchu taki pojazd a po drugie dobrej firmy zestawy montazowe ( WIADOMO SĄ NIELEGALNE ) ale maja nad żarnikiem taką przesłonke własnie po to zeby nie oslepiały i powaznie miałem na próbe załozone cos takiego i nie dosyc ze było o wiele lepiej widac i droge i pobocze to na pewno nie oslepiało innych bo czesto mijam sie wieczorem własnie z tym kumplem co miałem od niego ten zestaw pozyczony i widac tylko ładne biało-błekitne swiatło i wiadomo tylko ze nie jest to zwykła zarówka a jak nie wierzysz zapraszam do Wielkopolski na piwko i ci udowodnie :) i nie mam zamiaru sie z nikim kłócic poprostu wiec co widziałem
Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #58 - Poniedziałek, 19.11.2007, 15:06:13 - NIEPRZECZYTANA »

Ja sie nie kłócę. Moim zdaniem to logiczne, że jeśli reflektor nie ma gładkiego szkła, to na tych załamaniach promienie światła sie rozpraszają i świecą tam gdzie nie powinny :P Chyba ze skierujesz lampy mocno w dół ... tylko po co oświetlać sobie zderzak? :P
Zapisane

Seat Leon TS bigT
Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #59 - Poniedziałek, 19.11.2007, 15:11:05 - NIEPRZECZYTANA »

No ok widze ze masz swoja teorie nie do obalenia:)
Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 27   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Xenon
Skocz do: