Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Osłona wodna, pokrywa filtra, osłona podszybia  (Przeczytany 4448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Poniedziałek, 01.06.2009, 08:36:21 - NIEPRZECZYTANA »

Witam

W ibize filtr przeciwpylkowy - kabinowy jest chroniony plastikiem lubiacym pekac. Przez co woda leje sie na filtr i do kabiny.
Zadzwonilem do seata moga sciagnac miesiac czasu albo i lepiej a koszt 150zl :)

Pytanie czy ktos walczyl z tym i mozna kupic zaminnik tego gdzies??? Przeszukalem allegro i inne sklepy ale nie ma :(
Probowalem kleic od spodu klejem na goraco a od gory silikonem ale silikon juz odlazi (odtluscilem, problem lezy w plastiku - nie trzyma sie do niego silikon) macie jakies pomysly na to scierwo ?? To raczej powinien byc powszechny problem bo z czasem ten plastik kruczeje i podczas wymiany filtra poporstu sie rozpada...

Pozdrawiam
Starfire
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 01.06.2009, 08:46:34 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli piszesz o tym plastilowym podszybiu to kiedyś założyłem minimalnie w miejscu pęknięcia i od spodu podkleiłem jakiś plastik. Trzymało. Przynajmniej do sprzedaży, potem nie wiem.
Zapisane

starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 01.06.2009, 09:42:26 - NIEPRZECZYTANA »

no to nie jest podszybie podszybie widac z zamknietej maski to oslona wlotu powietrza tak bym to nazwal:) no ale chyba mowimy o tym samym... zalozyc i podkleic no tak zrobilem klejem na cieplo ... z tym ze nie wiem ile to wytrzyma :( kawalek g.... a tyle problemow - dobrze ze jeszcze dmuchawa mi dziala
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
daniels81
Gość



« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 01.06.2009, 09:48:41 - NIEPRZECZYTANA »

jak masz znajomego plastikarza to podjedź do niego żeby Ci to pospawał, klej na gorąco długo nie wytrzyma, możesz jeszcze próbować klejem do szyb samochodowych, jest w miarę pancerny...
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 01.06.2009, 11:07:17 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: starfire
no ale chyba mowimy o tym samym...
Chyba tak. Ja użyłem jakiegoś kleju do plastiku, reagował w widoczny sposób z plastikiem - jakby go rozpuszczał.
Zapisane

JarekF Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jasień
Samochód: (są) 2x A4 B5 '97 - AGR, (były) Ibiza GT '99 - AFN, Cordoba SX '97 - AEE

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 02.06.2009, 07:20:49 - NIEPRZECZYTANA »

Ja miałem ten sam problem. Już niemiec "pęknął" ten platik na prawie całej długości (w górę) zalepiłem jakimś "silikonem" do konserwacji, który się lepi jak szalony  ;D  pół roku minęło i nadal mam spokój, nawet przy ściągnięciu osłony nic się nie rozczepiło  ;) 
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» Osłona wodna, pokrywa filtra, osłona podszybia
Skocz do: