Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdejmowanie/zakładanie zderzaka Ibiza/Cordoba 99-02-przejściówka  (Przeczytany 11309 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Marian Mężczyzna
Jam Vario't
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: WML
Samochód: Vario '01

« Czwartek, 07.02.2008, 20:01:52 - NIEPRZECZYTANA »

Aby zdjąć zderzak to trzeba mieć sześciopak przy sobie :pub:  I trochę w sobie ;)  Tak dla relaksu :ok:
Śrubokręt gwiazdka by się przydał tak na marginesie i parę kluczy :P
I jedziemy z tym.....
Na początek ogólny schemat rozmieszczenia śrubek które trzeba by odkręcić

Czerwonym są oznaczone miejsca gdzie są śrubki do odkręcenia.
Cyfrę ' 1 ' postawiłem przy elementach, które trzeba zdjąć, gdyż zakrywają śrubki, np. trzeba zdjąć listwę przeciwobtarciową i wyjąć te zaślepki co są koło halogenów, lub są zamiast halogenów. Te elementy są wciskane i trzeba je podwadzić czymś żeby wyjąć.
Potem zabieramy się za sruby, które są wkręcone od strony koła. Lepiej by się robiło gdyby zdjąć te koło, ale można też skręcić kierownicą opór i to samo będzie ;)
A więc odkręcamy te śrubki zaznaczone w czerwonym polu, po obydwu stronach auta oczywiście  :P

Te plastiki co łączą nadkole z dokładka zderzaka to lepiej odkręcić od spodu żeby ich nie uszkodzić
A zderzak trzyma się na 8 śrubach

Tu są te przednie

Po odkręceniu tych wszystkich śrubek podchodzimy od strony błotników i ciągniemy w kierunku od auta (tak jak na fotce strzałka pokazuje) Zderzak jest wsuwany na ślizgi.



Założenie jest odwrotnością jak pewnie wiecie. Chociaż to zależy ile było tych sześciopaków, to może nie wydawać się wtedy tak oczywiste :-X
Zderzak trzeba wsunąć na ślizgi. Ja najpierw założyłem górną część za zamek od maski, a potem wsunąłem boki na ślizgi.

Potem przykręcic go z powrotem żeby nie uciekł, najpierw te duże śruby a potem plastiki pod spodem i przy nadkolach.
Myślę że chociaż część osób cośz tego zrozumie :pub:
Zapisane

Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Zdejmowanie/zakładanie zderzaka Ibiza/Cordoba 99-02-przejściówka
Skocz do: