Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak oświetlenia kabiny i problem z kierunkowskazem  (Przeczytany 4054 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
innco Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza II 1.9 TDI

« Sobota, 01.10.2011, 18:33:57 - NIEPRZECZYTANA »

Witam to mój pierwszy post na tym forum.

Mam taki problem nie działa mi oświetlenie kabiny, szukałem na googlach i żadnych konkretów poza tymi na które mogłem wpaść sam nie znalazłem - bezpieczniki wszystkie ok, żarówki też - nie zaświeca się nawet jak włączę ręcznie. Dodam że w spisie nie ma nic wspomniane o tym który to bezpiecznik, więc sprawdziłem wszystkie. Pomyślałem że może to któryś z przekaźników ale nie mam pojęcia który, w internecie znalazłem spis ale też do niczego nie doszedłem :/  również zauważyłem że czasami jak naciskam hamulec to zaświeca ale tylko tak połowicznie(żarzy się) kontrolka lewego kierunkowskazu też podejrzewam jakiś przekaźnik ale na tym moja wiedza się kończy.

Jak ktoś ma jakieś sugestie to proszę o podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 01.10.2011, 18:41:19 wysłane przez innco » Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #1 - Niedziela, 02.10.2011, 14:04:26 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli chodzi o kontrolke kierunkowskazu to masz słabą masę na którejś lampie i to jest powód jej świecenia, kup jakiś kontaktron, wszystkie wtyczki do lamp nim przeleć, kilkakrotnie włóż i wyjmij, w okolicach lamp będziesz miał też śrubki przykręcone do karoserii a do nich kable od lamp (masa), odkręć, przeczyść papierem ściernym i powinno być ok.
Co do oświetlenia to jeżeli masz pojęcie o mierniku to należałoby go wziąć do ręki i sprawdzić lampke, powinny iść do niej 3 przewody, +12, masa i masa od czujników drzwiowych (dopiero po otwarciu drzwi). Jak już to ogarniesz to daj znać co i jak...
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Brak oświetlenia kabiny i problem z kierunkowskazem
Skocz do: