+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Pyatnko dotyczące tłumika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pyatnko dotyczące tłumika  (Przeczytany 26550 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #45 - Niedziela, 21.06.2009, 11:33:52 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mbm
jak mi się rozleciał ostatni tłumik to wspawałem za niego rurkę z końcówką ultera, ale przed tym wywaliłem jeszcze kata, także wydech składał sie z rurek i środkowego tłumika, dźwięk ok i świst turbo, ale moc jakby spadła cordoba 2001 1.9 tdi asv
Pojemności układów wydechowych są tak dobierane, żeby tworzyło się podciśnienie w kolektorze wydechowym co ma ułatwiać opróżnianie spalin z cylindrów.
Niby w silnikach turbodoładowanych powinno mieć to mniejsze znaczenie, ale... może trochę przesadziłeś z przewagą rur nad tłumikami w swoim wydechu :?:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
mbm Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Szwecja
Samochód: T5 caravella / honda ufo ctdi+

« Odpowiedz #46 - Niedziela, 21.06.2009, 17:17:49 - NIEPRZECZYTANA »

Prawdopodobnie wirus by pomógł ale nie zdążyłem,za to dźwięk jak najbardziej na duży + (wydaje mi się że końcówka robiła zamieszanie z dźwiękiem choć tego nie testowałem) KYS masz rację
   
-(ciekawostka doświadczenie) jakiś czas temu jak miałem jeszcze cordobę, od czasu do czasu jeździłem golfem III tdi 90 km, ale za jakiś czas w tym golfie przerdzewiała opaska łącząca "portki" z tłumikami, no i wrrrr. Zaskoczył mnie przyrostem mocy. Dokładnie nie pamiętam ale przyrost mocy kończył się ok 3500 obr/min i wyżej zaczynał przerywać, czarne dymki puszczać. Opaska została założona i wszystko wróciło do normy.

Może trochę nie na temat ale tak wyglądał mój katalizator w toledo, a teraz jest w puszce rurka
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Pyatnko dotyczące tłumika
Skocz do: