Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: przekładnia kierownicza??  (Przeczytany 12552 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
damian83 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bielsko Biała
Samochód: Ibiza 1.4 '97

« Czwartek, 28.08.2008, 11:00:52 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, posiadam Ibizie 97rok, 1,4benz., podczas postoju gdy skręcam kierownicą w prawo czy też w lewo, słychać stuki, również podczas jazdy są takie objawy. Byłem u mechanika, powiedział że wszystkie drążki itp elementy są dobre, stwierdził, że to wina przekładni kierowniczej, wyrobiły się tam "zęby".  Cena 2 Tyś!!?? za regeneracje?? chyba się pomylił troszkę :nonono:  na necie sprawdzam i takie regeneracje do Ibizy (bez wspomagania) ZNACZNIE TAńSZE!!! w sklepie nowy zamiennik kosztuje 200zł. Co myślicie na ten temat bo szczerze, przeraził mnie pan mechanik :ninja:
Zapisane
vicotel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wałbrzych
Samochód: Seat Ibiza 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 28.08.2008, 11:05:39 - NIEPRZECZYTANA »

Za 200-300 zł kupisz całą przekładnie popatrz na allegro
Zapisane


Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 28.08.2008, 11:06:03 - NIEPRZECZYTANA »

a wiec tak:
1- uzupelnij profil o miasto ;) o powitaniu w watku odpowiednim nie mowiem bo moze tam juz byles,
a co do autka to:
skad slychac stuki? i czy czuc je na kierownicy? jesli slychac je raczej od strony ktoregos kola a nie z miejsca mniej wiecej srodka, to moze to nie byc wogole przekladnia a wysypane łóżyska na McPhersonie, i przy skrecie rzężą,
a co do ceny regeneracji nie powiem nic, masz wyzej :)
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
damian83 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bielsko Biała
Samochód: Ibiza 1.4 '97

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 28.08.2008, 11:11:37 - NIEPRZECZYTANA »

czyli cena  :ninja:  mechanika się nie potwierdziła :ok:  ale cena sklepowa tak :pub:  podczas podniesienia auta podczas skrętów raczej to słychać było w strefie środkowej, a podczas postoju na ziemi stuki przechodzą na kierownicę. jeszcze jedno, jestem laikiem w mechanice, kupuje się całą przekładnie kierowniczą?? czy są jeszcze jakieś elementy do nie?? dzięki za pomoc:)
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 28.08.2008, 11:13:18 wysłane przez damian83 » Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #4 - Piątek, 29.08.2008, 10:06:22 - NIEPRZECZYTANA »

Wymień najpierw górne poduszki i łozyska amortyzatorów przednich, one bardzo często stukają przy mocnym skręcie, a wrażenie jest takie, że coś z przekładnią się dzieje.
Wysypały się zeby, hehehe, dobre. To jak byś skręcał, skoro nie byłoby zębów na listwie czy kole bezzębnym :eye:
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #5 - Piątek, 29.08.2008, 10:15:49 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Leemarvin
To jak byś skręcał, skoro nie byłoby zębów na listwie czy kole bezzębnym
Co drugi wylecial i trzeba krecic jak w jelczu taaaakkkieee koła
p.s.
zmień mechanika, ten juz sie wypalił.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
damian83 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bielsko Biała
Samochód: Ibiza 1.4 '97

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 09.09.2008, 16:38:24 - NIEPRZECZYTANA »

w przyszłym tygodniu jadę do mechanika, oczywiście nie tego z góry :ninja:  dam znać jakie padły propozycje wymian :eye:

Napisano: Piątek, 29.08.2008, 11:20:00


dziś mechanik wymienił, mi przekładnie kierowniczą:) stuków i puków już nie ma :ok:  cena z wymiana 490zl :'(  ale zauważyłem po kilku minutach jazdy, że koło kierownicy ażeby jechać prosto trzeba przekręcić około 15 stopni w prawo :(  czy to się da ustawić na zbieżności?? czy trzeba znów rozkręcać przekładanie i kolumnę kierowniczą?? czy też samą kierownicę??
Zapisane
marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #7 - Środa, 10.09.2008, 06:48:13 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: damian83
czy to się da ustawić na zbieżności?? czy trzeba znów rozkręcać przekładanie i kolumnę kierowniczą?? czy też samą kierownicę??
Może to być tylko zwykły błąd przy przykręcaniu kierownicy - wtedy wystarczy tylko kilkuminutowa poprawka - ale dla pewności obserwuj opony - czy jednak nie jest walnięta zbiezność!
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
damian83 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bielsko Biała
Samochód: Ibiza 1.4 '97

« Odpowiedz #8 - Środa, 10.09.2008, 07:32:52 - NIEPRZECZYTANA »

 :ok:  podczas ustawiania zbieżności ustawili mi również prosto kierownicę:) autka śmiga tak że czas na  :pub:
Zapisane
Decimus Mężczyzna
http://worldofpaintball.pl/
Świeżak

Offline Offline



Samochód: IBIZA, 2000, TDi ASV

« Odpowiedz #9 - Niedziela, 19.07.2009, 07:13:33 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich.
Potrzebuje porady odnośnie wyciągnięcia a następnie zamontowania przekładni kierowniczej w IBIZIE 2000r 1.9TDi ASV.
Z lewej strony zauważyłem chyba jakiś wyciek w okolicy gumowej osłony na drążku kierowniczym a już 2 razy zdarzyło mi się, że musiałem uzupełniać wspomaganie olejem.
Zakładam, że jakiś uszczelniacz się kończy i przekładnia powinna już chyba trafić do regeneracji.
Proszę o rady jak ta całą impreza się przedstawia?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 19.07.2009, 07:31:33 wysłane przez Decimus » Zapisane

tomasz123 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Żory
Samochód: Altea 2004 1,6 BGU

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 22.10.2009, 20:39:31 - NIEPRZECZYTANA »

Hej
Od kilku miesięcy martwi mnie zachowanie przekładni kiewniczej
Podczas jazdy przekręcając lekko kierownicę pracuje ona z wyczuwalnymi skokami (nie jest to opór) skręt nie jest płynny ,podczas zdecydowanego mocniejszego kręcenia zjawisko nie występuje?
Poradzicie coś ?
Dodam ,że z auta nie wyciekają płyny a opony tego nie robią - od wczoraj jeżdze na zimówkach i dzieje się to samo.

Edit by aboz: Scalone.


« Ostatnia zmiana: Czwartek, 22.10.2009, 20:46:01 wysłane przez aboz » Zapisane
Medziu Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Barlinek
Samochód: Cordoba '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #11 - Środa, 05.01.2011, 19:52:45 - NIEPRZECZYTANA »

Witam ostatnio wstawilem do swojej cordoby wspomaganie od golfa 3 i mam nastepujacy problem krecac w prawo lub lewo mam takie jakby przeskoki lekko ciezko lekko co to moze byc pompa na bank sprawna, zastanawiam sie nad krzyzakiem bo czy na odpalonym silniku czy zgaszonym przeskoki sa odczowalne. a moze jednak to winna maglownicy?

Od aboz: Zanim założysz nowy wątek poszukaj podobnego i się dopisz.
« Ostatnia zmiana: Środa, 05.01.2011, 23:43:07 wysłane przez aboz » Zapisane
mich4s Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Bytom
Samochód: Cordoba SE '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #12 - Piątek, 07.01.2011, 13:29:44 - NIEPRZECZYTANA »

Witam ostatnio wstawilem do swojej cordoby wspomaganie od golfa 3 i mam nastepujacy problem krecac w prawo lub lewo mam takie jakby przeskoki lekko ciezko lekko co to moze byc pompa na bank sprawna, zastanawiam sie nad krzyzakiem bo czy na odpalonym silniku czy zgaszonym przeskoki sa odczowalne. a moze jednak to winna maglownicy?

Od aboz: Zanim założysz nowy wątek poszukaj podobnego i się dopisz.

Medziu: ja też bawiłem się parę miesięcy temu w montaż wspomagania do Cordoby 1.4. Miałem dokładnie takie same przeskoki na kierownicy jak Ty. Magłownice miałem z ibizy a krzyżak kupiłem od Golfa i niestety nie sprawdził się. Musisz znaleźć krzyżak z ibizy/cordoby z wersji ze wspomaganiem ( bez wspomagania miały inny rozmiar wieloklinu). Ten krzyżak z golfa jest trochę dłuższy więc nie ma prawa to poprawnie działać :)

założę się, że trochę się namęczyłeś zakładając go na kolumnę kierowniczą tam gdzie jest ta spężynka :P ten z ibizy/cordoby pasuje już bez problemu montaż 5 sek. :)
Zapisane
Medziu Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Barlinek
Samochód: Cordoba '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #13 - Niedziela, 09.01.2011, 18:04:44 - NIEPRZECZYTANA »

mich4s, dzieki za odpowiedz tak tez myslalem ze to krzyzak ale wolalem sie upewnic
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» przekładnia kierownicza??
Skocz do: