+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Brak świateł drogowych
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak świateł drogowych  (Przeczytany 3575 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
prezesik18 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Cordoba 6L 2005r 1.4TDI

« Poniedziałek, 18.01.2016, 15:59:54 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, kilka dni po kupnie auta, tak po prostu z dnia na dzień wysiadły światła drogowe(obydwa). Wszystkie inne światła są sprawne. Reflektory na żarówkę H4 (obydwie sprawne). Z racji tego że nie mam dostępu do instrukcji obsługii itp, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w desce rozdzielczej i były w porządku, bezpieczniki nad akumulatorem również. Po włączeniu manetką świateł drogowych nawet nie zapala się kontrolka na liczniku, to samo przy pociągnięciu wajchy do siebie(mignięciu długimi). Próbowałem włączać i mrugać nawet w pozycji włączonych kierunkowskazów, ale bez rezultatu. Psikałem do wewnątrz manetki spray kontakt do czyszczenia styków. Jedyne czego nie sprawdziłem to przekaźnik, gdyby ktoś mógł wytłumaczyć gdzie on się znajduje i jaki ma numer. Zastanawiam się też nad kupnem w ciemno manetki odpowiedzialnej za kierunki i drogowe.

Napisano: Czwartek, 14.01.2016, 10:50:45


Temat rozwiązany, uszkodzona okazała się manetka(przełącznik) świateł, wymieniłem na używaną od ibizy III. D
Zapisane
ibiza2008wyj Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza, 08' 1,2

« Odpowiedz #1 - Piątek, 21.08.2020, 11:46:52 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, mam bardzo podobny problem, z tymże działa mi jedno światło drogowe (lewe), i tylko przez mrugnięcie, natomiast przy odchyleniu wajchy miga raz kontrolka drogowych na desce rozdzielczej i żadne światło drogowe nie działa. Wiecie co to może być?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Brak świateł drogowych
Skocz do: