Internetowy Klub Seata

Techniczne => Benzyna & LPG => Wątek zaczęty przez: kawi92 Wtorek, 25.06.2019, 18:04:51Tytuł: Ibiza 1.4 MPI Silnik Wyrzuca Olej
Wiadomość wysłana przez: kawi92 Wtorek, 25.06.2019, 18:04:51
Witam,

Problem w mojej Ibizie polega na wyrzucaniu przez nią oleju przez oto ten otwór w deklu zaworów. (otwór połączony jest z filtrem powietrza) [zdjęcie zapożyczone]
(http://imagizer.imageshack.us/a/img924/5537/bB5wyj.jpg)

Pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy to zapchana, odma. Odmę wyczyściłem i po około 1000km sytuacja się powtórzyła. (olej nie został wyrzucony do filtra powietrza bo zapobiegawczo wężyk z dekla zaworów pociągnąłem sobie do pustej bańki w razie gdyby sytuacja się powtórzyła.) W momencie wyrzucenia oleju autko przez dosłownie 5 sekund się dusi po czym słychać ze chodzi już wyraźnie głośniej i jednorazowo wyrzuciła około 2,2 litra oleju. (od momentu pociągnięcia wężyka do bańki codziennie obserwowałem jej stan, i olej wyrzucany jest tylko w jednym momencie)
Po tej sytuacji uzyskałem informacje ze mimo wszystko  może to być wina odmy (uszkodzone membrany w starej) wiec postanowiłem wymienić odmę na nowa. Niestety po wymianie odmy na nową i przejechaniu około 400km sytuacja znów się powtórzyła a w baniaku wylądowało około 2,2 litra oleju.

Proszę o pomoc i wskazówki co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Dodam ze szukałem pomocy to na formach to u mechaników, większość z nich rozkłada ręce, i nikt nie jest w stanie podać przyczyny, a jeżeli już to delikatnie wskazują na zapieczone pierścienie.
Tylko nie rozumiem dlaczego zapieczone pierścienie powodowały by sytuacje w której auto w pewnym momencie wyrzuca tak dużą ilość oleju a po jego uzupełnieniu zachowuje się zupełnie normalnie?

Jeszcze raz proszę o pomoc i podpowiedzi.
Z góry dziękuje.