Internetowy Klub Seata

Techniczne => Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja => Wątek zaczęty przez: Kewit333 Czwartek, 01.07.2021, 14:16:06



Tytuł: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: Kewit333 Czwartek, 01.07.2021, 14:16:06
Witam!
Krótka historyjka:
W sobotę byłem na nabiciu klimatyzacji, okazało się że klima w ogóle nie chciała się włączyć. Wypiąłem czujnik klimatyzacji, wpiąłem z powrotem i o dziwo klima zaczęła śmigać. W niedzielę pojeździłem trochę, wszystko chodziło jak ta lala. Do momentu ponownego odpalenia auta, klimatyzacja się nie włączała, a potem przestał działać kompletnie nawiew. Wymieniłem bezpieczniki, nawiew zaczął chodzić ale tak jakoś dziwnie (ale klima nie działa). Na pierwszym stopniu nawiew nie chce chodzić, dopiero na drugim dmucha ale tak słabo. Mam wrażenie jakby te obroty nawiewu falowały. przedwczoraj pojechałem do pracy w gorączkę, klima nie działała. A wieczorkiem o dziwo już tak :D Wentylatory na chłodnicy się nie obracają. Jakieś pomysły od czego zaczynać?


Tytuł: Odp: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: Tracer Piątek, 02.07.2021, 18:36:21
Moze za duże cisnienie w układzie ?? jak za gorąco i czujnik odłącza ?


Tytuł: Odp: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: Kewit333 Sobota, 03.07.2021, 20:00:08
Byłem u osoby która ma jakąś wiedzę na ten temat. Podpiął pod komputer, wykazało błędy z silniczkiem nagrzewnicy. wymontowałem go i faktycznie nie za każdym razem reaguje na pokrętło temperatury. Można dać na ciepłe powietrze, ale z powrotem na zimne już nie można wrócić i jedynie odpalenie auta na nowo pomaga. W środę przyjdzie mi nowy silniczek i dam znać czy pomogło.


Tytuł: Odp: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: Tracer Niedziela, 04.07.2021, 20:32:24
Starego nie wyrzucaj. Pomaga Contact Spray zaaplikowany na potencjometr w środku.


Tytuł: Odp: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: Kolczan11 Piątek, 09.12.2022, 15:26:51
Witam problem jest taki że po zagrzaniu auta do 90 stopni wieje mi chłodne a nie gorące powietrze .co może być przyczyną. Pacjent Seat leon 2 1.9  2006

Napisano: Piątek, 09.12.2022, 15:09:45


Kolczan11,


Tytuł: Odp: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: konfucjusz Piątek, 09.12.2022, 18:24:42
może to jest problem z otwieraniem/zamykaniem się klapki od ciepłego powietrza. Czy na zamkniętym obiegu też wieje zimne?


Tytuł: Odp: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: Kolczan11 Niedziela, 11.12.2022, 13:54:16
troszke cieplejszym ale to dosłownie z 3 stopni


Tytuł: Odp: Problem z nawiewem i klimatyzacją
Wiadomość wysłana przez: konfucjusz Wtorek, 13.12.2022, 18:54:01
czyli grzeje ciepłym a potem jak na chłodnicy pokazuje 90 stopni to zimnym wieje??

zrób test układu wentylacji tak jak na filmiku czyli trzymasz przyciski econ i obieg zamknięty na raz a potem przekręcasz kluczyk na zapłon, puszczasz i czekasz na błędy
https://www.youtube.com/watch?v=4-tAigHOM-A