Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co łączy światła ze wspomaganiem układu kierowniczego  (Przeczytany 22065 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Wtorek, 31.01.2006, 12:28:17 - NIEPRZECZYTANA »

W mojej cordobie (2005r.) zauważyłem pewien związek natężenia światła reflektorów ze wspomaganiem układu kierowniczego. Otóż przy każdym ruchu kierownicą następuje delikatne "falowanie" natężenia świateł reflektorów. Szczególnie jest to zauważalne na postoju i bezpośrednio po uruchomieniu silnika. Pojechałem z tym do ASO a tam mi powiedzieli, że "ten typ tak ma". Nie wiem czy faktycznie "ten typ tak ma", czy robią mnie w bambuko.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 09.01.2009, 09:07:00 wysłane przez KYS » Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 31.01.2006, 12:36:50 - NIEPRZECZYTANA »

wydaje mi sie ze tak nie powinno być ... albo w tym serwisie nie rozpoznali problemu albo nie wiedza jak sie do tego zabrac
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 31.01.2006, 17:43:13 - NIEPRZECZYTANA »

dokładnie ttm bo masz elktryczno-hydrauliczne wspomaganie i czymś trzeba je zasilić a pracujacy na wolnych obrotach alternator nie wyrabia na reflektory i wspomaganie
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
Adas
Gość



« Odpowiedz #3 - Wtorek, 31.01.2006, 21:00:09 - NIEPRZECZYTANA »

moja Ibiza 1.9 TDi z 2002 roku tez tak ma
Zapisane
Morgan
Gość



« Odpowiedz #4 - Wtorek, 31.01.2006, 23:23:13 - NIEPRZECZYTANA »

Kazda ibiza/cordoba 6l tak ma. Wspomaganie jest tutaj elektryczno-hydrauliczne w zwiazku z czym gdy krecisz kolkiem stojac w miejscu wspomaganie ostro pracuje (jak w kazdym aucie ze wspomaganiem gdy stoimy w miejscu i krecimy). Co zatym idzie pobiera sporo pradu powodujac duze obciazenie. Objawia sie to m.in. "przygasaniem" reflektorow.
Zrob sobie inny test. W nocy na wlaczonym silniku i zapalonych swiatlach stojac w miejscu przelacz pokretlo nawiewow od 0do4 i zobaczysz ze swiatla tez beda przygasac stopniowo bo to takze powoduje zwiekszony pobor pradu.
Wszystko jest normalne i nie tyle "te typy tak maja" jak tak po prostu musi byc :wink:
Zapisane
bart30 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Oświęcim
Samochód: Opel Mokka Cosmo 1.4T 2014 RM2015

« Odpowiedz #5 - Środa, 01.02.2006, 20:22:48 - NIEPRZECZYTANA »

Moja Ibizka ma to samo jeszcze jak jedziesz z górki na luzie a jest  ślisko i zadziała ABS przy hamowaniu jest to samo a jaki masz akumulator umnie jest jakiś Banner bateries 44 Ah i mi osobiście wydaje się że jest to zamało do takiej kupy elektyki :(
Zapisane

Obecnie Opel Mokka Cosmo 1.4T  2014 RM2015
Był Seat Ibiza Signo 1.4 2004
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #6 - Środa, 01.02.2006, 21:49:05 - NIEPRZECZYTANA »

...nie mam pojęcia jaki tam jest akumulator, poprostu nie zaglądałem do pudełka, w którym jest on umieszczony...
...no ale skoro w innych autach też się to dzieje to znaczy, że jednak te typy tak mają... a już myślałem, że jest jakieś zwarcie w układzie wspomagania...
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
« Odpowiedz #7 - Czwartek, 02.02.2006, 16:32:55 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.
Ja mam benzynę 1,4 z 1998 ze wspomaganiem hydraulicznym i u mnie z koleji rosną obroty silnika jak maksymalnie na postoju skręcę koła. Ale jak pamiętam wszystkie moje auta tak miały.  :ok:
Zapisane
Arek
Gość



« Odpowiedz #8 - Sobota, 04.02.2006, 19:15:09 - NIEPRZECZYTANA »

no ja mam cordobe 2005 i tez mi światła przygasają przy kreceniu , pytanko do Ciebie mam ro-dan wymienili ci parujące leflektory czy tez Ci powiedzieli ze ten typ tak ma ?
Zapisane
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #9 - Sobota, 04.02.2006, 22:12:44 - NIEPRZECZYTANA »

...na razie czekam na odpowiedź "centrali", do której wysłali zdjęcia zaparowanych szkieł. Zobaczymy co zdecyduje tajemnicza "centrala" :D ...
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
Arek
Gość



« Odpowiedz #10 - Niedziela, 05.02.2006, 14:46:24 - NIEPRZECZYTANA »

a to jeszcze Cię pomęcze ro-danku, lustereczko świszczące tez wymienili czy zalepili jakimś syfem ( u mnie zalepili i zamierzam tez zrobić zdjęcie i wysłać do centrali, chyba ich pop... zeby w XXI wieku lusterka uszczelniać pianką montażową lub czymś takim ) i jeszcze jedno  czasami na nierównościach dochodzi jakiś dziwny odgłos z tyłu ( te gumy wyjęli co trzeszczały takze to coś innego ) byłem straciłem 4 godz i nic nieznaleźli, moze miałeś podobny problem.( chcieli zebym zostawił samochód u nich z 2 dni ale strach zostawiać troszke )
Pozdrawiam
Zapisane
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #11 - Niedziela, 05.02.2006, 16:24:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "ro-dan"
...nie mam pojęcia jaki tam jest akumulator, poprostu nie zaglądałem do pudełka, w którym jest on umieszczony...
...no ale skoro w innych autach też się to dzieje to znaczy, że jednak te typy tak mają... a już myślałem, że jest jakieś zwarcie w układzie wspomagania...


Akumulator wiele tu nie ma do gadania.
Tutaj chodzi o to, że przy alternatorze poskąpili na lepszy/większy kondensator.

Jeżeli denerwuje Cię to falowanie to zamontuj sobie jakiś kondensator od car-audio (z 1F). Jak masz wzmacniacz to będziesz miał 2 pożytki z jednej rzeczy :)
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #12 - Środa, 15.02.2006, 20:48:40 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Arek"
a to jeszcze Cię pomęcze ro-danku, lustereczko świszczące tez wymienili czy zalepili jakimś syfem ( u mnie zalepili i zamierzam tez zrobić zdjęcie i wysłać do centrali, chyba ich pop... zeby w XXI wieku lusterka uszczelniać pianką montażową lub czymś takim ) i jeszcze jedno  czasami na nierównościach dochodzi jakiś dziwny odgłos z tyłu ( te gumy wyjęli co trzeszczały takze to coś innego ) byłem straciłem 4 godz i nic nieznaleźli, moze miałeś podobny problem.( chcieli zebym zostawił samochód u nich z 2 dni ale strach zostawiać troszke )
Pozdrawiam

Sorry, że nie odpowiadałem ale byłem tydzień na nartach na Słowacji - super było.
Z lusterkami nie mam problemów - są dobrze spasowane i nie świszczą. Tylne zawieszenie po wyjeciu plastików też narazie jest w miarę ciche, tak więc jedyny problem narazie to światła. No i musieli wymienić znaczki "S" tylny i przedni bo zaśniedziały i pokryły się bąblami (po dwóch miesiącach eksploatacji !!!!)
Czekam na kolejne niespodzianki :?

[ Dodano: 2006-05-10, 16:30 ]
Cytuj
ro-dan wymienili ci parujące leflektory czy tez Ci powiedzieli ze ten typ tak ma ?

... w końcu się doczekałem się na odpowiedź "CENTRALI" dotyczącą parujących reflektorów - stwierdzili, że trzeba zamontować odpowietrzniki reflektorów...
...zamontowali - i jak narazie reflektory nie parują - zobaczymy co będzie jak sie pogoda popsuje :ok: ...
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
hitek Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Tullamore EIRE
Samochód: Ibiza 6L '03 1.2 AZQ 5d

« Odpowiedz #13 - Sobota, 26.04.2008, 19:29:17 - NIEPRZECZYTANA »

Eee, odpowiedź prosta. W momencie jak auto stoi w miejscu wszystko jest ok. Ale jeśli skręcisz koła, zadziała pompa wspomagania powodując spadek obrotów silnika, bo silnik staje się obciążony działaniem pompy. Wraz ze spadkiem obrotów silnika, spadają obroty alternatora, a więc automatycznie masz niższe napięcie w sieci. Spróbuj skręcić koła przy 2000 obrotów i nie powinny przygasać. Chyba że masz diesla TDi, bo wtedy wcale nie powinny przygasać na żadnych obrotach ;D
Zapisane

What's up ?


KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #14 - Poniedziałek, 28.04.2008, 08:15:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: hitek
Chyba że masz diesla TDi, bo wtedy wcale nie powinny przygasać na żadnych obrotach
Jeżeli masz wspomaganie elektryczno-hydrauliczne to przy kręceniu prawie na postoju też przygasają światła...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Co łączy światła ze wspomaganiem układu kierowniczego
Skocz do: