+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » podswietlanie regulacji nawiewu
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: podswietlanie regulacji nawiewu  (Przeczytany 123129 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
GRZEGORZK
Gość



« Środa, 15.03.2006, 09:18:38 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,mam jedno pytanko .W Cordobie w kokpicie są trzy pokrętła do ogrzewania,są one podswietlane jedną żaróweczką i strasznie słabo mi świeci ta żaróweczka.Podswietla tylko to środkowe pokrętło a te dwa po bokach ledwo co świecą.Dioda nie rozprasza światła więc może lepiej mocniejszą żarówkę wsadzić.Tylko jaką ,lub proszę o inne rozwiązanie.
Zapisane
panleon
Gość



« Odpowiedz #1 - Środa, 15.03.2006, 11:26:08 - NIEPRZECZYTANA »

Pod oslona tych pokretel jest umieszczony specjalny plastik ktory rozprasza swiatlo z jednej zarowki na wszystkie pokretla, byc moze jest on polamany lub sie przesunol i nie podaje swiatla jak nalezy. Sprawdz to tylko uwazaj przy rozbieraniu zebys nie polamal zatrzaskow i samego plastiku :ok:
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #2 - Środa, 15.03.2006, 12:47:39 - NIEPRZECZYTANA »

To nie ten plastik! W starych seatach tak swieci, u mnie to samo. Mam w planie wstawic diody czerwone i spilowac, ale jakos nie chce mi sie brac za to.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #3 - Środa, 15.03.2006, 19:44:24 - NIEPRZECZYTANA »

U mnie też plastik cały i świeci do kitu.. kiedyś nocą w garażu udało mi się zauważyć delikatne światełko przy skrajnych pokrętłach... środkowe świeci rewelacyjnie. Moim zdaniem po prostu ten typ tak ma. Może pokombinuj z diodami? Jak coś zrobisz, to prosimy o opis z fotkami w dziale "INSTRUKCJE"  :ok:
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
punchoo Mężczyzna
Come Back
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #4 - Środa, 15.03.2006, 23:15:41 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "GRZEGORZK"
Dioda nie rozprasza światła więc może lepiej mocniejszą żarówkę wsadzić.Tylko jaką ,lub proszę o inne rozwiązanie.



To zalezy jaka dioda. Poszukaj na Allegro dobrze. Sa rozne diody, o roznym kacie swiecenia i o roznej swiatloczulosci !!!!
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

slawo
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gliwice

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 21.03.2006, 23:28:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "heartless"
po prostu ten typ tak ma. :

nie no nie żartuj , aż mi się nie chce wierzyc ze seat pozwolił sobie na tkaie badziewie , jak dla mnie to to jest kaszana na maxa- jak mozna wypuscic na rynek auto w ktorym tylko jedno z trzech pokręteł jest podświtlane....... oszczezaja na plastiku?  od niedwana mam ibize i u mnie jest to samo wkurza mie to strasznie tym bardziej ze w moim poprzednim aucie mailem jak w choince albo przynajmniej samolocie i juz przeboleje to ze nie podswitlaja sie pokretlan przy kazdym z nawiewo, ze w podsufitce jest jedno swiatło, że w drzwiach nie ma wogóle...., ale ten motyw z pokretlami srodkowymi wnerwia mnie strasznie, probowalem tam zajrzec i wyglada na to ze tylko srodkowe pokretlo ma plastik rozpraszajacy swiatlo  :(  a ma zamiar wymienic calkowicie podswietlanie na niebieskie i jestem w teakcie kombinownaia jakiego rozwiaznaia bo przeciez tak nie moze byc
Zapisane
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 21.03.2006, 23:58:22 - NIEPRZECZYTANA »

No niestety również potwierdze, że TTTM

Widać to dobrze na mojej stronce. Na żywo troche lepiej to wygląda ale generalnie lipa.

Podobne rozwiązanie z tymi plasticzkami miałem w jetcie ale tam bardziej się sprawdziło. Być może to kwestia czerwonego światła. Jetta miała zielone (krótsze fale) i być moze lepiej szło po strukturze plasticzków  :roll:
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
slawo
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gliwice

« Odpowiedz #7 - Środa, 22.03.2006, 00:17:05 - NIEPRZECZYTANA »

palsticzki palsticzkami- swialo by sie dobrze rozchodzilo gdyby te palsitczki wogole byly pod pierwszym i trzecim pokretlem a ich tam nie ma , wkurza mnie to strasznie bo ja lubi miec wszytsko w autku cacy a to wyglada jak bym sie sepil na wymianie zarowek. a propo jak jest rozwiazane owsietlenie licznikow? bo tez chce wymienic
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Come Back
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #8 - Środa, 22.03.2006, 03:00:03 - NIEPRZECZYTANA »

Tam standartowo ida 2 zarówki a na całej długości idzie taki pomarańczowy filtr ( taki pasek jak z plastikowej teczki ) i to daje efekt pomarańczowego światła.
Możliwości są 2 :

1. Wymiana 2 żarówek na LED'y i rezygnacja z filtru

2. Wstawienie listwy diodowej na kilku diodach ( podłączane pod jedno gniazdo z żarówki ) + rezygnacja z filtru
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #9 - Środa, 22.03.2006, 07:41:19 - NIEPRZECZYTANA »

Plastiki rozpraszajace sa na tych skrajnych pokretlach ale nie rozpraszaja. Jak grypa pusci i znajde troche wolnego czasu to wezme sie za przerobienie tego oswietlenia. Zrobie jdjecia co i jak po koleii robic.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
slawo
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gliwice

« Odpowiedz #10 - Środa, 22.03.2006, 09:22:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
Tam standartowo ida 2 zarówki a na całej długości idzie taki pomarańczowy filtr ( taki pasek jak z plastikowej teczki ) i to daje efekt pomarańczowego światła.


plastik jest koloru pomaranczowego??? jesli tak to ciezko bedzie zienic kolor- bo jak dam niebieskie diody na pomaranczowy pllastik to bedzie kasznka
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #11 - Środa, 22.03.2006, 11:21:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "slawo"
plastik jest koloru pomaranczowego??? jesli tak to ciezko bedzie zienic kolor- bo jak dam niebieskie diody na pomaranczowy pllastik to bedzie kasznka

O ile wiem to sie ten plastik wyciaga bez problem i wstawia dowolne diody.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Come Back
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #12 - Środa, 22.03.2006, 11:24:17 - NIEPRZECZYTANA »

Dokladnie - to rodzaj filtru/a który biale swiatlo zamienia na pomaranczowe. Bezproblemowo to mozna wyjac.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

slawo
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gliwice

« Odpowiedz #13 - Środa, 22.03.2006, 11:31:07 - NIEPRZECZYTANA »

ale ten palstik z tego co rozumiem rozprasza swialo z dwoch zarowek zeby rownomiernie swiecily- jak go wyjme to nie bedzie rownomiernie oswietlac liczniki. wiec jak rozwiazac ten problem. no chyba ze jest tak jak w starym pasacie - palstik jest przezroczysty a na nim folia kolorowa ktrora wystarczy odkleic
Zapisane
kramson
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków (KRA)

« Odpowiedz #14 - Środa, 22.03.2006, 11:35:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "slawo"
no chyba ze jest tak jak w starym pasacie - palstik jest przezroczysty a na nim folia kolorowa ktrora wystarczy odkleic

właśnie tak  :ok:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » podswietlanie regulacji nawiewu
Skocz do: